Ječam 2013/2014

saleso

Član
Učlanjen(a)
4 Dec 2009
Poruka
1.054
Lokacija
sombor
jel neko poceo da sprema ili sije jecam ja mislim za vikebd ili posle ove kise sto najavljuju mada me malo koci ova analiza jos mi nije gotova valjda ce biti do petka ili ponedeljka sijacu nonius koliko ga sijete po kj
 
Ja ću ga posejati na istu parcelu gde mi je prošle godine bio. Tako mi odgovara. Parcela je 60 ari. Sorta nonijus, čini mi se da od svih ječmova kod nas on najmanje poleže.
Sejem ga isključivo za svoje potrebe, malo za stoku.
Pretanjirao sam dva puta krajem avgusta. Za dve nedelje još jednom pretanjiram i setva.
 
ja cu sutra ako bog da stigla analiza pa cemo sutra ako nas ne zeznae kisa a mislim da nece
 
Ove godine su mnogo bolji uslovi za setvu, ima daleko vise vlage. Prosle godine za jecam nisam mogao da orem sejao sam na tanjiranje. Ove godine sejacu duplo vise jecma nego prosle, uopste nije puno zahtevan ove godine najbolju racunicu sam imao na jecmu..
 
Ove godine su mnogo bolji uslovi za setvu, ima daleko vise vlage. Prosle godine za jecam nisam mogao da orem sejao sam na tanjiranje. Ove godine sejacu duplo vise jecma nego prosle, uopste nije puno zahtevan ove godine najbolju racunicu sam imao na jecmu..
ako smem pitati kako si ga djubrio? koliko si dao njemu
 
U prolece KAN 3kg/aru. Plus folijalna prihrana kad sam prskao od korova.
Ove godine necu ni prskati jecam jer kada se jecam prska od korova gubi se deo prinosa.
zato pitam posto mi je prvi put da sejem jecam ja bacio 150kg/kj 3*15 pod brazdu(zaorao sam) pa planiram da u prolece jos 150kg/kj an dal je to puno?
 
zato pitam posto mi je prvi put da sejem jecam ja bacio 150kg/kj 3*15 pod brazdu(zaorao sam) pa planiram da u prolece jos 150kg/kj an dal je to puno?

Mnogo je to djubriva, sve ce da polegne!


Ja cu sad da podelim djubrivo u 2 bacanja, pre setve 1,5kg/aru 3*15 i na prolece KAN 1,5kg/aru. 3kg djubriva po aru je dovoljno za jecam. bar ja tako radim dobro rodi i retko kad polegne.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: PKB
Kod mene se Nonijus samo po pitanju poleganja dobro pokazao dok kod ostalih osobina nikako.Dva puta rađen tretman fungicidom,oboleo pošteno i nije skroz nalio zrno.
 
meni nije lehao nista a bas sam nasolio i bilo ga 4500kg po kj a jos da sam ga poprskao cycocelom onda se uopste ne bi sekirao o poleganju i nema prinosa bez vestaka
 
Danas poceli setvu Pivarskog Jecma,Nectaria.Setvena norma oko 110 kg/jutro ili oko 190 kg/h.130 kg/jutro N:p:K 16-16-16 Rusija.Ove godine bez psenice,sve zauzeo pivarski jecam.
1.jpg
[/IMG]
2.jpg
[/IMG]
 
Nazad
Vrh