Ječam 2013/2014

I ja posejao danas 2 kj ,sorta nonius otišlo 250 kg semena tj 125kg po kj,čim se ovremeni nastavljam .
 
Ja ove godine prvi put sejem jecam. Pa ako mi mozete sta vise reci? Koliko ide djubriva i kog djubriva, koliko semena po hektaru? Koje seme biste preporucili? Hvala....
 
Ja ove godine prvi put sejem jecam. Pa ako mi mozete sta vise reci? Koliko ide djubriva i kog djubriva, koliko semena po hektaru? Koje seme biste preporucili? Hvala....
Jako je bitno da napomenes koji je Jecam u pitanju,stocni ili pivarski jer ima razlike u proizvodnji,najvise u kolicini vestackog djubriva.
 
Ja sam uzeo Nektariu,pivski,sejem ga oko 170kg/h,osnovno nista,sproleca oko 230kg/h SAN-a,nesme mnogo djubriva,neodgovara za proizvodnju...
 
Kod mene suprotno :osmeh:,sejem otprilike kao i Nikola Ilic mozda 5-10 % vise.Djubrim obavezno osnovno djubrivo NPK 16:16;16,na prolece vrlo malo AN-a ili SAN-a,bas zbog toga sto je azot u direktnoj vezi sa kolicinom proteina u zrnu sto nije dobro za proizvodnju pivarskog jecma tj.ako ima puno proteina racuna se kao stocni.Osnovno djubrivo bacam bas zbog fosfora i kalijuma jer dobro uticu na razvoj klasa.
 
Čim se prosuši posejaću ječam. Sorta nonijus, parcela 0.60 ha. Dobiće 100 kg NPK 15:15:15 i u proleće 150 kg KAN-a i prskanje Sekatorom. I to mu je sve.
 
U mom kraju, jecam se poseje do svetog Nikolu, jedino prolece dobije 2kg po aru Kan, nema prskanja i toliko do zetve :)
 
Jel neko sejao u prošloj sezoni stočni ječam (šestoredac) PASO od kompanije Limagrain?

Kakva su vam iskustva?
 
danas posejan sestoredni jecam, povrsina oko 80ari, baceno 200kg semena zaprasenog, nepoznate reprodukcije
 
Nazad
Vrh