Table za obelezavanje sporih vozila.

Vidim da ste naručivali po nekoliko tabli. Ja imam samo jednu plastičnu s metalnim nosačem, na koji sam stavio neomidijski magnet 2x1 cm, i samo kačim gde mi treba, traktor, prikolica, priključak. Tabla mora biti na zadnjoj strani vozila bez obzira bio vučni ili nošeni priključak, npr. nosite neki priključak koji zaklanja tablu na traktoru, šta znači kao i da je nemate jer vas vozači iza nevide.
 
Jel ima neki pravilnik o tome kolikih dimenzija treba biti trougao za oznaku sporih vozila ?.Kupili smo nekoliko za prikolice,kombajne,ali to sve od +-40-45cm sirine,gde to da stavim nazad na traktor,a da mi ne smeta ?.Po pravilu treba na sredini vozila,sto pravi jos veci problem.
 
Po pravilu treba s leve zadnje strane vozila,ali za sada tolerišu i druge pozicije,bitno da ga imaš na vidnom mestu i da ga ništa ne zaklanja...
 
Jel ima neki pravilnik o tome kolikih dimenzija treba biti trougao za oznaku sporih vozila ?.Kupili smo nekoliko za prikolice,kombajne,ali to sve od +-40-45cm sirine,gde to da stavim nazad na traktor,a da mi ne smeta ?.Po pravilu treba na sredini vozila,sto pravi jos veci problem.
Treba pozvati strucnjake iz agencije za bezbednost saobeacaja da oni pokazu gde da se stavi trougao na npr. IMT 539 a da ne ugrozava bezbednost usled smanjenja preglednosti
 
Ja imam na rakovici sa širokom kabinom nalepnicu trougla zalepljenu na gornjem staklu zadnje strane. Ništa živo ne vidim kad idem u rikverc, uvek se izvijam i savijam da vidim ispod nje. Milion puta sam psovao taj propis koji je učinio nebezbednije rukovanje traktorom...
 
Nadje se mesto,samo kad bi dozvolili malo manje trouglove a ne od 40-45cm sirine,na vecim traktorima nije problem ali na manjim nema gde nego na zadnjem staklu.Juce u NS na najlonu,neka zena prodavala aluminijumske ,i imala je i manje i vece,no ti manji su bili 25-30cm max sirine ,da su za nijansu veci mozda policija i ne bi pravila probleme,ovako i ona je rekla kako po propisu mora samo ti veci da se postave.Sad naravno,jel u pravu ili nije ,nzm,reko da pitam mozda neko od vas zna.
 
Mi smo na Rakovicu bez kabine sa malim blatobranima pričvrstili iznad zadnje leve lampe i još sam na vrh trougla postavio rotaciju. Na Imt-u mi je bilo na šarku napravljeno,ali sam skinuo jer u 99% slučajeva tegli prikolice ili rasipač koji imaju svoje trouglove. A na yto-u je pričvršćeno za levi blatobran,takođe na šarku mehanizam pa kad kako treba....
 
Trokuti imaju svoj standard i ako je originalan tj po standardu na njemu treba da stoji nalepnica SRPS pa onda neka slova brojevi ...
 
Kome samo pade na pamet da uvede te table na traktore, pored redovnog osvetlenja i zute rotacije
hajd na kombajne, prikolice i neke prikljucke, podrzavam ali na traktore velika glupost
 
Na jednom traktoru nemam namontiran znak za spora vozila jer nemam adekvatno mesto a da mi ne smeta.Jedino na krov kabine ali postoji rizik da ga granje ne ošteti.
 
Ista stvar i kod mene,mali traktor mi nema trougao nit planiram da ga stavim...jednostavno smeta i kraj...
 
Ovdje su obavezni. Kod nas ne treba imati rotaciju na traktoru samo taj znak za spora vozila. Nije glupost jer i ako traktor nije osvjetljen , i stoji negdje moze da se vidi sa pola kilometra jer taj znak zbog velicine kada padne svjetlo na njega je jako uocljiv. Ja imam na imt 533 i ne smeta mi. Kupio limene a stoje na lijevoj strani blatobrana pa se iskrivi ako se provlacim pokraj necega , plasticni pukne.
 
Na našim manjim traktorima su vrlo problematični za postavljanje, ali po noći kada "naletiš" na traktor vrijedi jako puno.

Često taj trokut bude jedino što svijetli na traktorima...
 
Ogranicenje brzine u naselju je 50km/h, ko ne moze uociti traktor sa redovnim osvetljenjem pri toj brzini, taj je veca opasnost na drumu nego traktor bez osvetljenja
Te table su priznajem dobre za prikolice, neke prikljucke koji su siri ili dosta duzi od traktora i sl. a na sam traktor....glupost ne vidjena, kao i one reg.tablice od cetvrt kvadrata
 
Ja planiram da te trouglove na traktore pokacim na sedista unutra u kabinu tu mi se cini naj idealnije da nece smetati,a vide se kroz zadnje staklo kao da su napolju!
 
Mi imamo trouglove na Kombajnima i na 3 traktora. 2 traktora nemaju. Niti ce imati. Jedan je vencan za prskalicu. Koja ima trougao. A na steyra ni pijan necu taj cirkus kaciti

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh