Table za obelezavanje sporih vozila.

I tako je rotacija izgubila smisao. Pre ovog, sada vazeceg zakona, kad sam vozeci automobil nocu video rotaciju, znao sam da ispred sebe imam vozilo koje je van standardnih mera(berac, velika tanjiraca, spemac i sl.) a sad svako malo neko pa solo ferga pravi disko sa rotacijom. Jednostavno je znak za potencijalnu opasnost izgubila na snazi.
 
Nije poenta samo u gabaritima, već i da se upozore ostala vozila da se susreću sa sporim vozilom.
 
Npr rec PLUG je postala jako diskutabilna, do pre 10-ak godina vecina je bila dvobraznih ravnjaka, dok danas osim ekonomija u svakom selu ima dobar deo privatnika koji imaju velike 3-4-5 brazdi obrtace, pa je sasvim normalno da pale rotacije.
Mada jos uvek ekonomije kad idu u saobracaj sa grdosijama idu u pratnji auta-kombija sa rotacijom. :cool:
 
Od kako sam imao neprijatnu situaciju da su mi zatajile obe pozicije pozadi (jbg na spoju se izgubio kontakt,a nisam primetio i zamalo da mi se drugar zategne u traktor),od tog doba palim rotaciju na traktoru noću obavezno i kad ide solo. Kada nešto vuče ili nosi palio sam monumentalno. A što se tiče gubljenja smisla... to ipak zavisi od vozača onog drugog vozila. Ćale je imao situaciju gde se lik zamalo zatego u kombajn od nazad,(prošao je ispod hedera) i pored uključenog levog migaleca,tri pozicije i rotacije. Znači vidi se kombajn da svetli danju a kamoli noću. Džaba. Ne hebu živu silu! Taj je verovatno mislio da je migavac ostao uključen... samo ne znam šta je mislio zašto je kombajn prešao u levu traku i skoro skrenuo u put do kuće....
 
Da li treba ili ne,u indjiji i ja i drugi uvek sve palimo,ko bozićna jelka,bilo dan ili noć...bolje da to sve sija,nego da nas zbog toga zaustavljaju pa nadju ko zna sta jos neispravno...a mogli bi kad bi hteli...retko koji traktor ima pp aparat,prvu pomoć,prsluk...
 
Danju palim samo ako je za traktor zakačeno nešto van gabarita a ako su prikolice u pitanju onda samo kad idem na magistralne puteve.... Beogradski put ili somborski. Mada u takvom slučaju ne treba rotacija kao ni pozicija,jer realno ako danju ne vidi kompoziciju neće mu pomoći nikakvo svetlo,trougao ni sl. Ali što kaže sremac,upalim zbog plavaca jer samo je pitanje koliko će me ošišati ako me zaustave..... Imam ja i pp i prsluk ali prva pomoć... Jaooo pa taj će dobiti trovanje krvi koga ja previjem!
 
Što se tiče preglednosti u radu ne smeta ni malo, jedino na tom mjestu treba paziti kada se ide uz kanale koji su zarasli ili slično.
61f4c483e022d4e08bb4cbc9f64dca0d.jpg


Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
 
Nazad
Vrh