Kontejneri za rasad

Od koliko rupa je najbolje za jagodu?
 
Saksija 9 -tka ili 24 rupe su isto dobre , može i 40 ako neće biti dugo u takvim kontenjerima ali morat ćeš ih prihranivati.
 
Kolega tokio mozemo li saznati ime firme ili broj telefona gde kupujes te kese za rasad?
 
Dali je neko radio dezinfekciju kotajnera od stiropola ako je radio i ako ima volje da nam malo objasni postupak.
 
Ja znam za varikinu i izgleda da je to isto sto i zneznik nisam siguran.Mora da se zna koliko procenata je rastvor jer moze izgoreti stiripor
 
Ovaj podatak 4 dela vode i deo varkine i potapanje 10sek. sam negdje pročitao ali neznam dali treba posle potapanja ispirati sa čistom vodom.
 
Ja prvo operem sa mlazom vode od ostataka, pa sa četkicom za zube rupice pošto nemam mnogo kontejnera , a na kraj spricam sa rastvorom vode i hlora.
 
Dali je neko radio dezinfekciju kotajnera od stiropola ako je radio i ako ima volje da nam malo objasni postupak.
ovo sam nasao .kako ljudi koriste u duhanu
Varikinu koristim za dezinfekciju kontejnera (od stiropora) koje koristim za proizvodnju rasada duvana floti sistemom.U koritu sipam vodu i varikinu tako da dobijem rastvor 2 posto potapam kontejnere,ostavim da se cede 24 sata onda isperem u čistoj vodi i posle cedjenja(dan-dva) zasejavam.Sedam godina tako radim i nemam bolesti u rasadu.
 
Ovdje se radi o rastvoru 2% a gore je naveden rastvor od 25%, doduše doduše potapanje traje samo 10sek.
 
miladine druže ja samo prepisao.
mislim da bi bilo normalno i neškodljivo oprati kontejnere sa mlazom vode nakon potapanja.
 
Hmmm... ja prosle godine nisam prao kontenjere i nisam imao problema sa rasadom a verovatno je pozeljno prati i dezinfikovati.
 
Evo da i ja napisem nesto,ja radim rasad duvana i dezinfekciju vrsim na sledeci nacin;u korito od 50lit sipam vode i dodam pola litre varikine,predhodno oprane kontejnere peromatom potapam u tu vodu a posle ide potapanje u cistu vodu i na kraju susenje,i to je to.
 
Nazad
Vrh