Fertilova vestacka djubriva ne kupovati!!!BOJKOT Viktoriji i ostalim monopolistima!!!

Malo mi nisu jasne preporuke. Soja je kalijumska biljka a oni tebi preporucuju djubrivo sa izrazenim fosforom. :sta: A tek KAN mi nije jasno umesto AN/SAN kad ti je zemlja blago bazna.
 
Nije ni meni jasno mada mislim da sam za KAN uklavirio al ovo za đubrenje sa više fosfora u odnosu na kalijum nikako nerazumem pogotovo što ima više fosfora u analizi , mislim da preporučuju KAN zbog onog procenta Mg i Ca.
 
Ja sam radio prošle godine analizu pa sam stekao utisak da su preporuke đubrenja napisane samo da se otkači od reda.
 
tako je kod nas,već sam pisao...od desetak ljudi iz sela koji su nosili zemlju na analizu svi su dobili isti rezulat
mačvanin 82 je čini mi se dobio preporuku NPK predsetveno za kukuruz
 
Ja sam radio prošle godine analizu pa sam stekao utisak da su preporuke đubrenja napisane samo da se otkači od reda.
Takav imam i ja utisak ali se nadam da su barem rezultati analize tačni pa na osnovu toga i biljne kulture i njihove potrebe đubrim a onu njihovu preporuku nek okače mačku o rep.
 
Nisu se popravili. Problem je sto nemamo kvalitetnog djubriva na trzistu. Narocito sa izrazenim Kalijumom. Jedina sansa je Eurofertil, samo da je cena malko primerenija.
 
Nisu se popravili. Problem je sto nemamo kvalitetnog djubriva na trzistu. Narocito sa izrazenim Kalijumom. Jedina sansa je Eurofertil, samo da je cena malko primerenija.
Donekle se slazem,ali postoji 100% Kalijumovo djubrivo koje proizvode Nemci i odlicnog je kvaliteta.Uz Ruski MAP i neku Azotnu kombinaciju ceo program je dobro obezbedjen i mozes mimoici Fertil i njihovo DJUBRE!
 
Danas sam radio sa fertilovim Forte 20 lici na kamencice pre polaska na njivu stavio sam jednu kolicinu u vodu da vidim hoceli se rastopiti i dali ima kamenja.Lepo se razbacuje nema nesto posebno velike prasine,kad sam se vratio kuci sve se rastopilo ama bas sve a krajnji rezultat cemo videti na kraju.
 
Kako sam se ja jedared zeznuo.Porucim djubrivo fertil 15-ice i ono dodje po mraku,20 vreca.Pitam vozaca da nije ovo nesto tvrdo a on kaze ma ne to je najnovija tehnologija,vakumirana vreca.Pomislim se,sta znam,mozda je.Istovare oni to i ja za neki dan da krenem u njivu i katastrofa,trebala mi macola ili mlin cekicar da bi rabio te grudve.Jos je bilo i skuplje od ostalih.
 
Danas sam radio sa fertilovim Forte 20 lici na kamencice pre polaska na njivu stavio sam jednu kolicinu u vodu da vidim hoceli se rastopiti i dali ima kamenja.Lepo se razbacuje nema nesto posebno velike prasine,kad sam se vratio kuci sve se rastopilo ama bas sve a krajnji rezultat cemo videti na kraju.
Takodje sam koristio jesenas fertilovu 9 15 15 u ovim novim belim dzakovima,sve se rastopilo posle dva dana,a ja budala kupim i jednu kolicinu lincerovog 6 12 18 za kupinu i malinu,ono lepe granule okrugle razbacuje se samo tako ali eno od jeseni do pre par dana sve stojalo nista nije otopilo pa ni sneg i kise mu nisu pomogli,sad sam ga zafrezirao i platio skupo skolu.
 
110654641020610701242479.jpg

110282791020610701358482.jpg
 
Ja jesenas koristio njihovu npk a i sad u garaži imam npk 9/15/15 i 5/24/16 i kan 20% i nema problema-grudvi. Zrnasto je.
Baš sam prekjuče prepakovao npk jer stoji od jesenas, kupljena za setvu pšenice pa nije razbačena.
Možda je problem samo sa ureom jer je jako sitna granulacija.
 
Kod nas fertil 5-24-16 45din jel ga vredi uzimati, kakva su vam iskustva sa njim?
 
НПК хоће да се угрудва, али то нису биле грудветине, бар не код мене, као на слици коју је НА окачио. најпосле ко зна шта нам ови пакују у тај вештак...Битно да нам паре извуку из џепа. Ја сам га и ове године бацао на пшеницу и било је скорз ОК бар што се тиче гранулације истог.
 
Nazad
Vrh