Ponešto iz moje radionice

na mojoj mesaoni trofazni o,75kw od velike betonjere i radi perfektno a mesaona prima 12 dzaka oko 500 kg
 
Prvo smo htjeli od 2mm lim, onda se odlucimo za 1.5mm sto je taman, da je bio od 2mm ne bih ga mogli lako smotati.. A ploca gdje ce biti motor od mlina je 6mm. Kos gdje ce se ubacivati zitarice bice od 2mm. Spirala ce biti od 1.5mm, osovina spirale 35mm.. Precnik cijevi u kojoj ce spirala biti 150mm..
 
Prvo smo htjeli od 2mm lim, onda se odlucimo za 1.5mm sto je taman, da je bio od 2mm ne bih ga mogli lako smotati.. A ploca gdje ce biti motor od mlina je 6mm. Kos gdje ce se ubacivati zitarice bice od 2mm. Spirala ce biti od 1.5mm, osovina spirale 35mm.. Precnik cijevi u kojoj ce spirala biti 150mm..

Kako pravis spirale, ako ti nije problem da i to slikas!

- - - - - - - - - -

Ukoliko nekog interesuje imam kompletan nacrt sa dimenzijama za mlin prekrupac i mjesaonu veceg kapaciteta pa ko hoce da pravi mogu postaviti ovde! Cini mi se da je kapacitet oko 500KG/h!

- - - - - - - - - -

Juče završio sređivanje elevatora kojeg sam kupio u očajnom stanu.Elevator je bio jako zapušten,sad je koliko toliko uredan,promenjeni svi ležajevi napravljene nove lopatice,komplet ofarban,još čekam da mi stignu točkovi sa ležajevima,radi lakšeg transporta.


Ovakav je bio kad sam išao po njega (elevator je inače 9 metara ali se treći element nije koristio kod prethodnog gazde)



2h5r3bo.jpg




A ovakav kad sam završio sa sređivanjem



14bj6rn.jpg



Komlet sređivanje sam stavio u video klip,pa koga zanima neka pogleda



Pozdrav, vidim da je bilo davno ali ako se sjecas interesuje me koji motor pogoni elevator i koliko ima obrtaja na pogonskom zupcaniku! Planiram praviti tako nesto pa me interesuje! Hvala
 
Evo par slika od danas.. Bice sutra slike spirale..









Isjekli smo nozeve od hardoksa, dvije vrste, po nama su bolji ovi sa vise zubi, sta vi kazete?


 
]Evo par slika od danas.. Bice sutra slike spirale..
Isjekli smo nozeve od hardoksa, dvije vrste, po nama su bolji ovi sa vise zubi, sta vi kazete?
Sad mi nista nije jasno! ::pomoc:; gdje ti dodju ovi nozevi na mjesaoni i za sta sluze? Imas li neki nacrt, presjek da skontam kako to radi!!!
 
Danas radili mlin..
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]

- - - - - - - - - -

slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
 
Ne vidim neku sad bitnu razliku u tome, a i dobio bih manju kosinu dole prema spirali. Sto smo gledali mjesaone svi mlinovi bili pod dosta vecim uglom.. Ima sito, imas sliku, vidi se.. Na sito dolaze sad par komada hardoksa..
 
Malo iz moje radionice jedna kosa mesaona sa mlinom zapremine 450kg a mlin kapaciteta 800kg/h
55f47ed6a033ba74d170dea5d542b210.jpg
197f755c4fbab54efdc5c4895444dc68.jpg
d781403031b8b449ed437e2eda520fdb.jpg
b6bb46cf9daca6e073e7f04c49a32d81.jpg


Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Motor od mlina 3,2kw trofazni 2800 obrtaja 12 cekica bubanj fi600mm
A mesaoma motor 1,6kw 1400 0brtaja trofazni puz fi160 oko 200obrtaja puza

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh