Fotografije vaših kunićnjaka

Nisam siguran sta je krizanje? Pretpostavljam da mislis na secenje noktiju, zuba. Nista posebno, uzmes obicna klesta (secice, cvik-cangle) i preseces. Kao kad sebi seces nokte. Mnogi ljudi se ovoga plase i vode zivotinje kod veterinara, mada mislim da nema potrebe. Samo pazi da neodseces previse da nebi pogodio zivac.

Primetio sam sada da nisi stavio u kavez parce drveta kako bi zecevi trosili zube i nokte. Samo stavi parce drveta i nebi trebalo da bude problema. poz :cao:
 
Krizanje je cak i preporucljivo posto su mali zdraviji osim ako ti hoces za izlozbe.
Praktikujem samo da zec bude = ili > od zecice
 
Da, da. Ukrstanje, križanje, na to sam mislio. pošto imam dvije ženke najvjerojatnije ću jednu pariti sa kalifornijskim a drugu sa šarcem (budući da ga mogu već sutra dobiti). Vidjet ćemo što će biti...
 
Nakon savjetovanja sa više kolega ipak odustajem. Ženkama je to prvi okot pa ne bih htio riskirati. Preporučili su mi da, ako križam srednje i velike pasmine, žemka bude velika a mužjak srednji. Zbog lakšeg okota. Tako da ću nabaviti mužjaka kalifornijskog i udri ga brale...
 
Opet ja, i opet pitanje. Jedna ženka (s kojom muku mučim od početka) šepa na jednu nogu. Točnije, prilikom kretanja uopće se ne oslanja na nju, već je drži u zraku. Pokušao sam je pregledati, ali ne mogu ništa vidjeti. Šapa je normalno obrasla dlakom, nema žuljeva niti ranica. I naravno, odmah je prepolovila količinu hrane koju pojede. Ako su žuljevi, ne bi li se trebalo nešto vidjeti?
 
Pa najverovatnije je uganula nogu, clanak... Mozda joj se noga zaglavila u zici pa pokusavajuci da se oslobodi povredila se. Neznam da li nesto posebno ti sam mozes da uradis. Valjda ce je proci.
 
Toplo se nadam. Vidim da je jupros ipak nešto više pojela i kao da ne vuče nogu više tako jako. Drži li tko od vas kalifornijske kuniće? Zanim me sa koliko ih odbijate od majke i da li ih nakon odbića stavljate zajedno u veće kaveze ili svakog u svoj? Pozdrav :D
 
Ja ih ostavljam da sisaju 5nedelja, pa ih spajam ako imam vrsnjake ali uglavnom sve literature preporucuju da se zecici iz jednog gnezda ostavljaju zajedno a da se gnezda ne spajaju....
 
Ako su kunići za tovljenje, za meso, da li ih ostavljate do kraja tova zajedno ili ih odvajate u pojedinačne kaveze?
 
Ako imas veliki kavez ili prostor obavezno,drustveni su treba ti manji broj opreme
 
Kolike dimenzije kaveza koristite za jedno leglo nakon odbijanja, za oko 10-ak kunića?
 
1,5 X 1 prihvatiliste
kavez za pasu 2 X 3 dole ima tanko pletivo tek da im spreci kopanje.
idealna pregonska pasa :ppozdrav:
 
Vagao sam ženke danas, oko 3 kg. Koliko bi to značilo da su stare? Čovjek od kojih sam ih dobio nije mi znao točno reći pa ne znam. Kalifornijski kunići su u pitanju... :cool: :cao:
 
Ja imam 125kg kolko imam godina? i kolko sam imao sa 70kg ? :haha: :haha: :haha:
Na osnovu telesne mase se nemoze odrediti starost,
Bitan je oci izgled bistre oci
 
Ma nisam tako mislio, al ajd dobro... Sa 70 kg sigurno nisi imao 3 godine. Samo me okvirno zanimalo kako napreduju u normalnim uvjetima...
 
Sena i sveze vode nek imaju sa krmivima i koncentratom oprezno da se ne pregoji,Uostalom daj joj zekana kolko se secam kavezi su u objektu
 
Nazad
Vrh