Suncokret 2014

Setva bila oko 5 juna ako se nevaramtrebaolo je ici neko pvrce pa odustali u zadnjem momentu.Sad videcemo oce li stici
 
Kod nas ako se ne poseje suncokret u aprilu, nećeš ga ni vršiti zrelog. Malo kombajna ima sa adaptacijom za suncokret, i kad je skinu posle se ne montira više do iduće godine. Radi se kukuruz i kraj sezone. Osim ako neko nema svoj kombajn da uradi.
 
Meni se cini da ce suncokret ove godine stici malo ranije nego sto je planirano...Mislim da ce oko 20-og avgusta uveliko da se vrse.Kondi
v4tjpj.jpg
uuas0.jpg
 
E Roberte, ovde ako Bog da, oborićeš neki svoj rekord ako ga nisi oborio lane, jer sam i ja oborio svoj na njivi koja nije videla ništa drugo sem kukuruza preko decenije. Svakako da ima i drugih faktora, ali mislim da će biti ekstra prinos.
 
Kod mene u mom kraju suncokreti se uopste ne okrecu za suncem!Neznam da li je zbog ovog varljivog vremena?!Znaci sunce greje ceo dan ali glave uopste ne gledaju u sunce,kao da kasne.Da li je neko imao slican problem?
 
Suncokret ima da bude dosta losiji sa prinosima ove godine,u odnosu na prethodne dve...ove ucestale kise nikako ne pogoduju suncokretu!
 
Nazad
Vrh