Suncokret 2014

Ddragane, koji ti se čini bolji LG 56.65 ili Kondi? Imao si ga jedan pored drugog.
Podjednaki su otprilike sa prinosom(kazem otprilike jer nisam merio posebno,pisem po onome kako je curelo u bunker)ali ipak mala prednost za Kondi zbog lakse vrsidbe.LG je lagan previse,pa hoce da ga izduvava kombajn napolje,mora da se pazi dosta.
 
Danas posle podne ako vreme dozvoli skidamo suncokret,upitanju je Le 25.Na prvi pogled obecava:)pred usev psenica,baceno 150 kg SAN-a po kj.
 
Oskar koji je juce uradjen,danas predat i izvagao je 1850 kg/kj jus-a.Molim vas slikajte mi te vase suncokrete na kojima vam mere 1,8-3% necistoce da vidim kako izgledaju.Kod nas deru od 4-5%-12-15% necistoce ::samo bes::. Inace Oskar je bio uzasno bolestan,stablo trulo,glave trule,vlaga oko 8%,necistoce od 6-10%.Cim kombajn takne stablo,glave se raspadaju na sve strane.
 
Isti slucaj je bio kod mene,glave i stablo truli,vlaga 14-15% a primese 5-9%,jednom recju katastrofalno je delovao,dobro je i navrsio 1600kg/j kako je bio oboleo,Rimi je bio ultra-lak na vagi,jedino Dusko i donekle Fantazija su se provukli,jedan u selu je Sremac navrsio 1800kg/j ali vlaga je bila 16%...Ovi sa instituta ce morati da se potrude dobro ako misle da opstanu na trzistu,jednu ili dve godine izaci sa novim hibridima i kao potencijalnim rivalima konkurenciji a onda usledi ovo sa bolestima ipak je krajnje mizerno..
 
Ujak danas skinuo suncokret ,NS fantazija, skidan žitnim adapterom jer je 90% ležao na zemlji. Prinos za ponos 1100 kg po jutru . Ovim putem želim da se zahvalim članu Branko123 koji mu je izašao u susret i kosio parcelu. Veliko hvala. :ppozdrav:
 
Da li ce i iduce godine da "fantazira" ili ce da seje ono sto valja?:osmeh:

Inace mi smo skoro pa zavrsili.Danasnji prinosi su bili 2300-2400 kg/kj sorta naravno Kondi.Ostalo nam je jos 2kj MAS97a,ali je jos zelen,pa kombajneri beze od njega.
 
Danas zavrsena vrsidba suncokreta . Syngenta Neoma 21 metar po KJ vlaga 12.8. Causade Imeria 22 metra po KJ. Vlaga 12.1. Jos da je cena od 32 dinara pa da nazdravimo.
 
Isti slucaj je bio kod mene,glave i stablo truli,vlaga 14-15% a primese 5-9%,jednom recju katastrofalno je delovao,dobro je i navrsio 1600kg/j kako je bio oboleo,Rimi je bio ultra-lak na vagi,jedino Dusko i donekle Fantazija su se provukli,jedan u selu je Sremac navrsio 1800kg/j ali vlaga je bila 16%...Ovi sa instituta ce morati da se potrude dobro ako misle da opstanu na trzistu,jednu ili dve godine izaci sa novim hibridima i kao potencijalnim rivalima konkurenciji a onda usledi ovo sa bolestima ipak je krajnje mizerno..

Ida kako da vi u Uljmi jos sejete te NS hibride suncokreta? Jesi imao ogled i dobio za djabe seme ili sta drugo ne mogu da razumem kad se vec godinama zna za druge strane hibride koje prosto zgaze ove nase!
 
Ida kako da vi u Uljmi jos sejete te NS hibride suncokreta? Jesi imao ogled i dobio za djabe seme ili sta drugo ne mogu da razumem kad se vec godinama zna za druge strane hibride koje prosto zgaze ove nase!
Ja sam imao seme povoljno,dok u selu su ove godine pojedini sejali NS zbog razlike u ceni,prosle godine su se dobro pokazali ali ove godine uglavnom losiji ali ne i najgori,razlika u mom slucaju u odnosu na strane je 300-400kg/j ,toliko bi me kostalo i seme da sam placao npr.Neomu,ovako nisam nikom bio duzan za seme,na 30jutara bi dobio vagon vise ali na ovu cenu bi otisao isti na semensku robu..
 
Ja sam poceo skidanje neoma vlaga 9.4 hektolitar 36-37 gledaju ci prikolice pune ko prosle god lg65 isto vaze nema nikakve razlike u tezini e sad videcemo kad krenem lg i fantaziju
 
Estrella, počeo je da cveta pocetkom septembra. Ne može se proći kroz njivu koliko pčela ima, dobro će ga oprašiti, a biće i meda.:)
2014-09-09-124150.jpg
2014-09-09-124613.jpg
2014-09-09-124618.jpg
2014-09-09-124708.jpg
2014-09-09-124738.jpg
2014-09-09-125035.jpg
 
Na ovakvu kisnu godinu je jos veca steta sto smo ga mi u Banatu sejali.Soja i Suncokret skoro isti prinos a cena jos malo pa duplo veca na soji.
 
Nazad
Vrh