Suncokret 2014

Sitni sati, ne spava mi se, pa racunam...hektar suncokreta me kosta 75000 din, ili oko 650 eura.
Troskovi se sastoje od:
1. direktnog ulaganja 36750
2. amortizacije 8200
3. zakupa 30000
*uracunata je subvencija od 12000 din/ha

- - - - - - - - - -

moj rad, poreze, osiguranje, odvodnjavanje/navodnjavanje, kamate nisam racunao...onako grubo, iz glave kad bih racunao, oko 130 eura...
 
Neoma radjena juce vlaaga 12..prios na losijem zemljistu 20 m po kj pa do cak 26m po kj. Prezadovljan. Kosen i lg 56.63 cl ali voda ga iskvarilla pa realno od 2kj ovrli smo 1kj i tu je bilo max 15m ukupno. Jednom recju Kumane
 
Danas radjen hibrid Barolo na boljem zemljistu. Vlaga 13,jako visok,bilo je i dosta palih stabljika po tlu. Lose podneo ovu godinu 18m po kj.
 
Uradjena danas jedna parcela prinos 2080 kg po kj u jusu, vlaga 8.8, necistoca, ne smem ni da kazem. Pozdrav za drustvo sa otkupnom mesta. Upitanju je armoni I kondi izmesano.
 
Danas radjen hibrid Barolo na boljem zemljistu. Vlaga 13,jako visok,bilo je i dosta palih stabljika po tlu. Lose podneo ovu godinu 18m po kj.
Ja sam danas poceo vl 12,2-12,3.ali sam odustao zato sto dosta obaram sa adaptacijom za suncokret,glave su isprepletane da je to cudo jedno,pa smo uradili kukuruzni adapter da probamo kako ce sa njim da ide.
 
Ja sam danas poceo vl 12,2-12,3.ali sam odustao zato sto dosta obaram sa adaptacijom za suncokret,glave su isprepletane da je to cudo jedno,pa smo uradili kukuruzni adapter da probamo kako ce sa njim da ide.

Druze ide dobro sa kukuruznim, ali i to je muka. Prosto ne verujem da je toliko izdjikao. Ispalo je bolje tam gde sam ga sprzio sa goalom. Taj niije toliko porastao i fino se kosio. Mada bas je lose podneo kisu i podbacio Barolo.
 
Ovaj je normalne visine(kondi) ali kako su se tako umrsile glave nije mi jasno uopste.Po 3 siljka promasi od onog gde treba da udje,i onda ga udari spic i obori.Popizdeo sam...
 
Danas nastavak usluznih radova! Vrsen Barolo i to sa prinosom od 1400 kg/kj do 2200kg/kj . Potom kod mene 1 kj Neome koju cu ujutru nositi na kipovanje!

- - - - - - - - - -

Da te ne poznajem ne bih ti verovao!!! Danas sa kim god da sam prilčao ,sve preko 2 t po kj,a ima i izuzetak sa 3 t po kj:sta:

U danasnje vreme 99% nece priznati, narocito kad cuju koliko je nekim drugima rodilo!
 
Pitanje za iskusne:
- Kolika treba da bude cena suncokreta da na ovakvoj njivi isplati arendu po 320e/kj.
imag0999.jpg

imag1000.jpg


- - - - - - - - - -

Slikano 8 avgusta.
 
Nazad
Vrh