Suncokret 2014

mog gricnu jednom ili dva puta i odmah batale, furadan im tezak za stomak.. :haha:
 
To nije zbog furadana sigurno_On nema ta nadzemna dejstva.
Ja imam velike napade popaca i prskao sam suncorete sa nurelom D.Inače suncokret je tretiran fabrički sa Cruizerom ali ni on ih ne odbija.Sreća u ovo kišno vreme i hladno pa valjda ne rade toliko.
 
da li smeta ovoliko padavina suncokretu koji je prskan posle setve a pre nicanja? prskan je gardoprimom 3,5 lit/ha i neke njive zeazin-om1,5 lit/ha i dual gold 1 lit/ha?
 
dscn0162.jpg
dscn0163.jpg
dscn0164.jpg
Ja zovnem kolegu reko jel tebe prasina isla u oci kada si sejao suncokret,a on ce "Ej jel niko sav,jeste to je odlicno tako kada zec udje zbuni se pa negrize isti red":osmeh:
 
Nemoj da si lud... ovako su mu duze vrste! Sad kad bi uzeo i razvukao [zutego] sto neki kazu, sigurno bi bilo vise nego kod nekog ko seje pravo :osmeh:
 
Ima li kakav herbicid za oslobad(palamida) u suncokretu ? Posejah pre 6-7 dana ali od kise nisam mogao ici da prskam posle setve pre nicanja , vidim oslobad krenula , pa se dvoumim dali totalom da prskam ako prisusi pre nego sto nikne ili ako ima neki herbicid posle nicanja da ce da odradi posao, a koliko gledam od srede opet javljaju kisu , tako da i dalje se nece moci u njive
 
Poslednja izmena:
Ma covek je kralj kod njega je sve tako posejano kupio novu rajku pa kada oplete po gasu to se samo prasi za njime a ima srece vise nego icega u zivotu.Sto se tice kombajniranja to nije problem jer on kosi nego je enigma kako ce on to ospartati:sta: ? Inace kukuruze opegla drljacom u trecem-cetvrtom listu kaze ko ce to spartati,a glavna uzrecica mu je:"Ma bice to MNJAUUU"!Mada i rakija je delom kriva zbog ovakve setve!

- - - - - - - - - -

Bilo bi jos slika nego mi crkle baterije u aparatu pa nisam mogao jos da uslikam majstorija na toj njiva mada cu za koji dan samo da malko suncukret podraste da se bolje vide te krivine i preklapanja redova!:haha:
 
Kod mene nikao 101%,svaka im cast ove godine za klijavost,jedino sto ima malo toksicnosti od dubinskog ili ti od kisa.
 
Kojeg datuma si sejao ?
Ja sam 3-ceg i 4-og sejao pre 5 dana je krenuo da izlazi sada sta je posle kisa moram ici da vidim.

- - - - - - - - - -

Kojeg datuma si sejao ?
Ja sam 3-ceg i 4-og sejao pre 5 dana je krenuo da izlazi sada sta je posle kisa moram ici da vidim.
 
Sejao 2-gog i 3-ceg i oma ospricao,nisam sejao duboko,posto je bilo dosta vlage,onako 4-5cm do vlage u beton.
 
Tako sam i ja sejao i odma spricao sada na barevitim delovima njive mora da ima problema od spricanja,a pogotovo na slatini.
 
Pa velike su sanse,al opet nemora da znaci,nema druge neg u obilazak,pa ako je kenja u presevanje oma,da "nekaska" za ovim mnogo.
 
@Baca lepo je nikao,samo mi mnogo suvo zemljiste,koliko ste litara dobili zakljucno sa jucerasnjim danom ako znas mozda? Cini mi se da imas samoniklog suncokreta ili je to neka druga trava?Ja imam problem u 3-4 vrste suncokreta sa samoniklim od pre 3-4 godine,kad ga prospartam moracu da ga okopam,nema druge!
 
Nazad
Vrh