Suncokret 2014

Juce zavrsili suncokret, prosek 1890kg/kj. 150kg ureje pred setvu, prskan pelicanom pre nicanja i fusilejdom kasnije. Spartan i zagrnut, sve je bio Barolo RO.
 
Danas zavresena zetva suncokreta.
Ovih prvih nekoliko vrsta je LG56.65 ostalo Kondi
img201408301514031.jpg

img201408301643041.jpg

img201408301641111.jpg

img201408301651121.jpg

img201408311504001.jpg
 
dA vaš cuncuker nije zakovrnuo kao naš? Do sada šta je urađeno oko 1900 kg/kj prosek...
 
Urađeno danas 2 kj, Barolo RO, vlaga 8, primese 4, prinos 2220 kg/kj. Jako zadovoljan prinosom ako se uzme u obzir prosečan prinos u našem kraju ove godine, malo ko je imao preko 2000 kg/kj.
 
Syngenta je prava,ostale semenske kuce su sitnice.

Danas skinuo 1 jutro, malko bilo zeleno ali sta ces.... nestrpljivi smo.
Pionir Le25 bez trunke djubriva, posejan negde mislim da je bio 12 maj (dan pre katastrofalnih kisa).
Vlaga 16, primese 1,8 prinos 2360kg
Sutra sledi nastavak..... a ima nesto sejano i posle kisa taj je zelen skroz i kod njega ocekujem jos veci prinos....
 
Ja sam juce i zvanicno poceo.Sutra nastavak pa kolko vreme dozvoli.Ovrseno odprilike 70a 1700kg primese 4 a navodno vlaga 10.5(pisem navodno jer kad sam odneo uzorak na drugo mesto ona se smanjila na simbolicnih 6.5).Ne moze u nasoj zemlji posten covek da zaradi pa nikako!
 
Ja sam juce i zvanicno poceo.Sutra nastavak pa kolko vreme dozvoli.Ovrseno odprilike 70a 1700kg primese 4 a navodno vlaga 10.5(pisem navodno jer kad sam odneo uzorak na drugo mesto ona se smanjila na simbolicnih 6.5).Ne moze u nasoj zemlji posten covek da zaradi pa nikako!

Ma nema sanse da oni prime sa manjom vlagom od 10-11% pa neznam sta da bude... DAnas ovrsio Suncokret ali nisam stigao da ga odnesem sutra cu da vidim koliko ce mene da rebnu..
 
Ma nema sanse da oni prime sa manjom vlagom od 10-11% pa neznam sta da bude... DAnas ovrsio Suncokret ali nisam stigao da ga odnesem sutra cu da vidim koliko ce mene da rebnu..
Pa to nas najvise jeb...ja cekam da padne vlaga i onda imam primese...i lom..Trazicemo neke postenije kooperante ako uopste postoje.
 
Da li krade ili ne neznam,ali cim mu robu iskipujes on je u zaradi,pogotovu sa tim kolicinama koje on isporucuje Viktoriji.
 
Ja sam juce i zvanicno poceo.Sutra nastavak pa kolko vreme dozvoli.Ovrseno odprilike 70a 1700kg primese 4 a navodno vlaga 10.5(pisem navodno jer kad sam odneo uzorak na drugo mesto ona se smanjila na simbolicnih 6.5).Ne moze u nasoj zemlji posten covek da zaradi pa nikako!
Ako si ti nosio uzorak sa vrha prikolice onda to nije isto kao kad ga sondom vade iz sredine,ne branim otkupljivace nego ukazujem na mogucu gresku,ja sam uporedjivao i bilo je razlike par procenata,suncokret je specifican i kalira na sate...
Inace danas skinuta NS Fantazija,1700-1800kg/j vlaga 11% primese 5%
 
Mi juce pokosili 4kj najsuvljeg suncokreta bilo je malo Neome 1,5kj,a ostalo Barolo 2,5kj po odokativnoj sac metodi Neoma je bila bolja ali posto je sve zajedno islo u prikolice rezultat je sledeci:vlaga 10%,necistoca 2% i 8105kg SRPS suncokreta.Ja zadovoljan,a nastavak sledi za koji dan jer je ostatak njiva jos jako zelen 50% i vise! Inace od vestaka samo predsetveno 100kg Kan-a/kj,oprskano na crno acetohlor+terbuzilon,neki za sirak herbicid(bio najjeftiniji zaboravih mu ime) i nagrnut!
 
Juce sam skinuo prvi suncokret ove god.kolegi sa 3.5kj 7460kg jus vlaga 7.7 prim.2% to je oko 2100kg po kj.Hibrid je Barolo.
 
Nazad
Vrh