Suncokret 2014

LG dorada Bugarska, jako lose nicanje, kod jednog gazde u selu presejava se 30 ha , kod drugog takodje ozbiljnija povrsina . Sreća pa sam uzeo Kondi u poslednjem momentu.

@Ivane ala šibčiš po tom volanu smiri malo doživljaj hahahah :haha:

Kod nas isti slucaj, sa LG 5635 dorada iz Bugarske. Dosta ljudi preseva,a povsine su poprilicno velike. Sutra dolaze iz Limagrama da rese nastalu situaciju.
Sreca ja nisam posejao suncokret,ali LG koji sam ja uzeo je iz Madjarske,pa cu videti sutra sta ce biti. Koji sam baksuz, prve godine ga uzimam i uvale lose seme.
 
Kod mene se vidi na redove suncokret mozda su zeznuli 10-ak %,mene ti sekaci ubise na kukuruzistu gde je predusev,ali do kada ga napadaju cim nice i vise ne,ili i kasnije?
 
Nurel D 1l/ha sigurno ubija makazare.Prskati u najtoplijem delu dana.Tako sam ja radio i bar za sada sam zaštitio njivu.Idem pun krug oko parcele svakih 4-5 dana.Posle prvog prskanja znatno je smanjena šteta.
 
Ispade da cemo samo da prskamo i da spavamo na njivi,sutra ujutru krecem u nabavku i deljanje ako ne bude kise.
Dubinsko nije delovalo na cicak sto sam prskao ispada da treba da popijemo par bensedina pa u obilazak... :haha:
 



Moj arsenal ze ovu godinu jos uvek ceka toplije dane.
Sutra 25-i i moj optimalni rok za setvu suncokreta moze da pocne, samo da produ ove kise.....





Etikete zalepljene na jednoj istoj kesi...... jedna kaze bugarska a druga kaze rumunija?......:sta:
 
Kod nas danas bili iz Limagrama i rekli da oko 500 kesa semena dorade iz Bugarske imaju problem sa klijavoscu,koje se zadesilo da stigne kod nekih. Oni koji su posejli to seme, dobili su novo besplatno, kao i ono sa losom klijavoscu, takodje nisu platili. Da im ne bi placali ponovnu obradu i setvu, tako su se dog.
Ovo sto je seme kod mene stiglo iz Madjarske, kazu da je sve u redu, i da se niko nije zalio, tako da se nadam da je sve u redu, ali provericu klijavost za svaki slucaj.
Mogu reci da je ovo veoma neprofesionalno sa njihove strane, ipak, nije to mala kolicina semena kao sto oni misle!
 
Obisao juce parcele suncokret sejan od 3 do 8 aprila, za sada dobro niklo ponegde jos izbija zbog malo dublje setve, ali uglavnom suncokret je nicao dok su padale ove kise tako da ga nisu napali popci u vecoj meri. Jos jednom cu ici u obilazak da potvrdim i sliku koju napravim, video sam na jednom mestu da se zekan sladio,, nadjeno govance u redu. Ako ovako ostane jedino o cemu cu misliti je zastita od korova.
 
Kod nas juce neki prskali kazu napala im kukuruzna pipa suncokret,ja gledao moje njive nigde nista nisam video da ga dira osim mozda zec poneki da je strpnuo!
 
caco;852640[FONT=Verdana je napisao(la):
][/FONT]

Moj arsenal ze ovu godinu jos uvek ceka toplije dane.
Sutra 25-i i moj optimalni rok za setvu suncokreta moze da pocne, samo da produ ove kise.....




Etikete zalepljene na jednoj istoj kesi...... jedna kaze bugarska a druga kaze rumunija?......:sta:
Isto seme smo juče posejali.Pošto nismo imali dovoljno pionira ,na istoj parceli imamo i NS Sumo.
 
Poslednja izmena:
Obisao juce parcele suncokret sejan od 3 do 8 aprila, za sada dobro niklo ponegde jos izbija zbog malo dublje setve, ali uglavnom suncokret je nicao dok su padale ove kise tako da ga nisu napali popci u vecoj meri. Jos jednom cu ici u obilazak da potvrdim i sliku koju napravim, video sam na jednom mestu da se zekan sladio,, nadjeno govance u redu. Ako ovako ostane jedino o cemu cu misliti je zastita od korova.
Isti slucaj je kod mene,sve sto si napisao se podudara...
 
Nurel D 1l/ha sigurno ubija makazare.Prskati u najtoplijem delu dana.Tako sam ja radio i bar za sada sam zaštitio njivu.Idem pun krug oko parcele svakih 4-5 dana.Posle prvog prskanja znatno je smanjena šteta.
Da li samo na parcele koje imaju u susedstvu psenicu ili svejedno?I da li niklom suncokretu smeta Nurelle?
 
LG 5665 sejan 04.04.
334llrs.jpg
 
Nazad
Vrh