Mešaone stočne hrane

Problem vertikalne je nemože da radi vlažno i sitno samleveno
Ima cev oko puza kroz koju vuče dole fali 3_5 cm cevi do patosa tuda puž uvlači
A gore puz viri iz cevi 1 krug i na 10_15 cm od kraja puza ima disk na osovini (ako je otvorena) 4 x veći od puža
A ako je zatvorena plafon je na 10_15cm od kraja puza
Ima izmedju 180_250 obrtaja
A cev za ispuštanje je nakačena pod uglom na tu cev oko puza naravno da pada prema izlazu

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ja sam pravio vertikalnu. Ako ti nije hitno,slikaću,ali ne mogu odmah. Do nedelje otprilike. Morao bih da skinem pleksiglas sa strane,pa da slikam. E sad,koliko će se videti,ne znam tačno.
Inače,mnogo je jednostavnije napraviti kosu nego vertikalnu. Za moj pojam,vertikalna bolje meša,zato sam se odlučio da tu i napravim. U planu mi je da napravim i mlin i njega sastavim još jednom spiralom sa mešaonom,ali nikako da dodje na red...
 
Ja sam pravio vertikalnu. Ako ti nije hitno,slikaću,ali ne mogu odmah. Do nedelje otprilike. Morao bih da skinem pleksiglas sa strane,pa da slikam. E sad,koliko će se videti,ne znam tačno.
Inače,mnogo je jednostavnije napraviti kosu nego vertikalnu. Za moj pojam,vertikalna bolje meša,zato sam se odlučio da tu i napravim. U planu mi je da napravim i mlin i njega sastavim još jednom spiralom sa mešaonom,ali nikako da dodje na red...
Kad god slikao,dobro je.
 
Ako proizvodjac mesaone napise,da je ona od 200 kg,da li u nju stane 200kg gotovog koncentrata/prikrupe ili stane manje?
 
Bas sam pre neko vece pravio 200 kg koncentrata sa sunx.sacmom i mekinjama i tacno je toliko i stalo.kontam da 10 kg vise ne bi moglo.Ja imam sa mlinom i ako se puni skroz treba prvo samleti sve pa onda kasnije dodavati komponente koje se ne melju.ako se ne puni do vrha onda je sbejedno.
 
Pozdrav drugari svinjari imao bih jedno pitanje,na koje sito meljete na cekicaru za odrasle svinje I tovljenike

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Kukuruz i ječam,kupio sam sito 3mm ali je mnogo sitno bude kao brašno i sporo ide mlevenje,mislim da je to dobro za male prasiće ali za svinje je mnogo sitno ne znam dal bi 5mm bilo dobro da ne bude krupno ili 4 mm da uzmem
 
Сито треба да прилагодите осталим компонентама. 5мм кроз њега може да прође пола срна кукуруза а јечма, жита и тритикала и цело зрно. Поготово ако су чекићи лоши и у дебалансу. Ево слике сито 3мм јечам и 4мм кукуруз.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
1fcadf007a64991746bdeec79194e01e.jpg
c06c14abee92a31b3cfc743e6a4c30c1.jpg


Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Ne znam šta da kažem,to kod tebe dosta krupno,kod mene na 3mm bude kao brašno i ako pustim da curi malo više zaštopa se sito i napuni ceo mlin,ja radim sa traktorskim prekrupačem čekići su kao novi i traktor ne oseća ni kad se zaguši i može da samelje boga ali ga sito guši jer slabo prolazi i napakuje ga na brzinu,jeste to kad gledaš ovako čini ti se da može da prođe celo zrno na 5mm ali to je velika brzina i razbije ga kao ništa ne može ono da prođe tako lako, do duše ja ne meljem posebno kukuruz i ječam već ga pomešam pre mlevenja
 
Evo sad sam slikao kako to kod mene izgleda na situ of 3mm
57e49106b163c07f75d986cf30feaa8f.jpg


Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Ово је лифам 16 чекића, 2 ножа мотор 2kw. Све гута сем тритикала. Ту се усија... Никад ми се није десило да зачепи сито. Онда треба веће сито, или мање масе да улази, треба видети и колико су удаљени чекићи од сита.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Moj je blace ima 18 cekica ali ima popreko neke dodatne srafove izmedju sita I cekica pa su cekicj dosta daleko od sita neznam cemu to sluzi da li da se zrna odbijaju da bolje melje ili kad melje ceo klip da bolje sitni

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
За клип су ножеви, клип прво иде на њих па онда на чекиће. Јесу ти шрафови ручни рад или фабрика

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Evo slika ako mozes da vidis o cemu se radi
5f27372f6cfd57479d86bf3063026bc6.jpg
8584491b105309dce55321b04204667f.jpg
507316f62c0adb3bb89a55296fabb899.jpg


Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Sve je to fabricki a zrno je suvo od prosle godine I jecam I kukuruz

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
Ima I nozeve za klip ali ovo mu dodje valja kao neki kontra cekic ne bije ga direktno u sito
 
Poslednja izmena:
Требате пробати веће сито, или брзину окретања кардана. Мада баш је велики размак између чекића и сита. Код мене је сада мање од 10мм и то су мало више врхови чекића истрошени.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh