Mešaone stočne hrane

Teško ću da navarim na plastično bure, a i trebaće mi još za kominu....
 
Ta meni kol'ko treba za sopstvene potrebe i kosa ima da bude super! Za sad imam mešaonu u vidu bureta od 200 litara u koje sipam sve sastojke pa ga guram po dvorištu gore-dole dok ne izmešam koncentrat....(potrošnja mi je za sad oko 30 kg nedeljno)
Druže napravi sistem kao za mešanje soje i nitragina ,postolje ,kurbla nakosiš bure i teraj
 
Kupi spiralu, par tabli lima i odnesi da ti to neko smota kako treba. Malo remenica, motor, malo kablova i prekidača, cevi i dobar co2 aparat i radi to kako treba da si miran 100god.
Ad-hoc rešenja na kraju ispadnu skuplja od redovne varijante.
Ako već nemaš ko da ti savije u valjak i konus onda pravi varijantu kose mešaone. Dosta jeftinije. Ako mešaš za krupnije životinje onda ti više od kose ne treba.
 
Spiralu imam(z142 povratna masa) limara imam u selu, remenice će se naći, samo još ::novac:: za lim i slobodnog vremena mi fali da sve povarim(sa sopstvenim co2 aparatom)
 
Ma mislio sam ja to odmah, nego htedoh da kažem da to nisu pare za takvu spravu, pogotovo ako nije izraubovana.... Samo spiralu da kupuješ novu pa je pitanje da li bi našao za te pare...
 
Ma mislio sam ja to odmah, nego htedoh da kažem da to nisu pare za takvu spravu, pogotovo ako nije izraubovana.... Samo spiralu da kupuješ novu pa je pitanje da li bi našao za te pare...

Meaona mislim da nije izmesala 2t hrane, posto mi je zet nasao tu mesaonu od nekog njegovog poznanika.... Juce sam nasao i mlin sa trofaznim motorom koji cu montirati na mesaonu...
 
Bratova nova mjesaona od 1500kg, stalo bi 1700 da se puni full. Tri motora, tonu i sto kg kukuruza samelje za max 20 minuta, sve skupa sa svim specijama i mjesanje ravnih sat vremena.
30749801139539277421.jpg
95536523890797475603.jpg
 
Moja polovno ponova :osmeh: 200 kg kapaciteta ,stara 10 godina,5 godina radila,a zadnjih 5 godina stojala,coveku vise nije potrebna pa ga nagovarao da proda vec duze vreme i evo konacno.Jedino sto je ostalo malo hrane unutra koja se ugljenisala pa o njegovom trosku se remontovala,sto se tice lezajeva i secenja,sto se vidi na slici.U planu je i farbanje,medjutim nek ona sluzi,estetika,manje bitna
 
Nazad
Vrh