Ford traktori

Jah, traktor je u Crnjelovu, kad sam bio pred zimu bio je 8000e, sad 9000e. Traktor stvarno moćno djeluje, lijepo radi, gume odlične, mislim da je s traktorom sve u redu, ali cijena je malo jaka a za dijelove je problematično pravo, pa ga zato niko ne kupuje. Čisto sumnjam da će ga uopšte prodati, ajd nekako zbog cijene, gume, snaga i stanje ga izvlače, ali ko god je imalo upoznat sa problemom dijelova neće se usuduti da ga kupi.
 
zombie_666 je napisao(la):
Jah, traktor je u Crnjelovu, kad sam bio pred zimu bio je 8000e, sad 9000e. Traktor stvarno moćno djeluje, lijepo radi, gume odlične, mislim da je s traktorom sve u redu, ali cijena je malo jaka a za dijelove je problematično pravo, pa ga zato niko ne kupuje. Čisto sumnjam da će ga uopšte prodati, ajd nekako zbog cijene, gume, snaga i stanje ga izvlače, ali ko god je imalo upoznat sa problemom dijelova neće se usuduti da ga kupi.
Racunaj odmah i 2 gume 16.9_28 znaci jos oko1100km, jer one na njemu tesko da mogu u bilo koju brazdu.
 
sova je napisao(la):
zombie_666 je napisao(la):
Jah, traktor je u Crnjelovu, kad sam bio pred zimu bio je 8000e, sad 9000e. Traktor stvarno moćno djeluje, lijepo radi, gume odlične, mislim da je s traktorom sve u redu, ali cijena je malo jaka a za dijelove je problematično pravo, pa ga zato niko ne kupuje. Čisto sumnjam da će ga uopšte prodati, ajd nekako zbog cijene, gume, snaga i stanje ga izvlače, ali ko god je imalo upoznat sa problemom dijelova neće se usuduti da ga kupi.
Racunaj odmah i 2 gume 16.9_28 znaci jos oko1100km, jer one na njemu tesko da mogu u bilo koju brazdu.

To svakako, ja očima nisam mogao da vjerujem kada sam vidio ono, 600mm širine, jes da je to dobro za npr rad sa sjetvospremačima i sličnim mašinama gdje je bitno da se ne taba, ali u oranju to nema sta traziti. Šteta, kako nemogućnost servisiranja bukvalno "ubije" neke sasvim dobre traktore.
 
Imao je taj gazda svoj imt565, zmaja 223 u extra stanju i prodao jevtino, i ostala mu sijacica olt psk 4 reda nova nikad potjerana a1989 godiste, i kad smo rodjak ija dosli da kupimo covjek nesto hvata krivine jednostavno nece da kaze cijenu , a prodaje je, ma tip je seronja(gazda, a ne Boro).Jel prodao onaj jaguar samohodni 4 reda, i on je tamo stojao u onoj supi gdje i ford,a stoji vec podosta dugo.
 
sova je napisao(la):
Imao je taj gazda svoj imt565, zmaja 223 u extra stanju i prodao jevtino, i ostala mu sijacica olt psk 4 reda nova nikad potjerana a1989 godiste, i kad smo rodjak ija dosli da kupimo covjek nesto hvata krivine jednostavno nece da kaze cijenu , a prodaje je, ma tip je seronja(gazda, a ne Boro).Jel prodao onaj jaguar samohodni 4 reda, i on je tamo stojao u onoj supi gdje i ford,a stoji vec podosta dugo.

Jok, Jagua je jos tu kao i planina drugih masina i priključaka, vidio sam ga kada sam gledao jednog MF690 tamo u toj supi.
 
Pozdrav ljudi,
moj neki projatelj iz CG kupio nekog Forda 3000, i sad mu crko birac brzina jel zna neko slucajno gde to moze da se nadje.
 
Danas mi jedan domacin nudio ovaj traktor. Traktor je stvarno dobar .
552ve8.jpg
2n65jqu.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Dopao mi se pa sam ga slikao. Dajc izgleda jos zesce i za Dajca sam zainteresovan ali ko zna koliko ce da trazi za njega i dali se isplati kupiti ga.
 
Pitao sam koje je godiste ali nisu imali pri ruci saobracajnu , a za konjske snage nisam pitao.
 
koliko je konja taj Ford 3ooo.Kolega kupio u italiji pa sad mozgamo koliko je ks.Za dijelove za forda na pp može vam on nabaviti u italiji sve.

- - - - - - - - - -

gledam na netu ima ih pod tom oznakom i od 36 do 50 ks
 
Ford je izmenio vlasnika i zbog njega sam išao na teren u blizini Novog Sada da izvršim dijagnostiku.Traktor je dobar samo zapušten i treba malo para uložiti da se zamene filteri (2 za gorivo, 2 za ulje, 4 za hidrauliku i transmisiju i jedan za rashladnu tečnost), ulje u hidraulici i transmisiji 87 l, ulje u motoru 18 l, pregled glave motora i podešavanje ventila ....
ssl23194.jpg
 
ssl23249.jpg
ssl23250.jpg

Rezervoar "zakrpljen", plastificiran, ofarban i spreman za montažu.
ssl23252.jpg
ssl23253.jpg

Nakon montaže rezervoara za gorivo i sitnih opravki na motoru traktor je upalio sa svih svojih 180 i kusur konjskih snaga.
 
Nazad
Vrh