Ford traktori

Odg: ford traktori

Kazes prednja hidraulika , a mislis na utovarivac sa frontalne strane. A ja sam mislio da se prednjom hidraulikom nazivaju poteznice( poluge) s prednje strane.
Vidim da traktor spreda ima metalnu plocu gde se kaci daska za ciscenje snega. :ppozdrav: :cao:
 
Odg: ford traktori

Moja greška, nije prednja hidraulika nego prednji utovarivač, imenjače u pravu si, jbg ko piše taj i greši. pozzzzzz.
 
Odg: ford traktori

Nema veze. :ppozdrav: Lepo ste ga namestili. U danasnje vreme se nemoze zamisliti traktor bez prednjeg utovarivaca. Potrebno je da ima jedan traktor u domacinstvu sa utovarivacem. :cao:
 
Odg: ford traktori

Zdravo Kosjerac. Kako bi ste nabavili neki straf ako biste naprimer neki izgubili , jer Ford je sve u colovima. A kod nas nema da se kupe colovni strafovi. I kako se snalazis za alat , jer verujem da ni kljucevi ne pasu? Zanime me , jer sam na putu da kupim dobrog forda , ali problem je taj sto je on sav u colovima. Na svaki straf pise skracenica od 3 slova (zaboravio sam koja) , da se radi ocolovima. Pozdrav :ppozdrav:
 
Odg: ford traktori

Pa svaki original Perkins je isto u colovima, i jeste problem ali sko imas neki mali strug pa da pravis ili vremenom skupljaj srafove :cao:
 
Odg: ford traktori

Gospodine dragan82,
zašto od ničega pravite problem.90-tih godine prošlog veka kada su nam nametnute sankcije toliko je bilo Jonh Deere 4755, 4955 koji su uvezeni iz SAD i svi su bili u colovima pa jos 70-tih godina traktori Internacional su takodje bili u colovima pa su se ljudi snašli a Vi u 2010 oko toga pravite problem.Kupite alat colovni, a pošto radite u Švajcarskoj kupite u Fordovoj prodavnici vijke i navrtke mada oni najmanje stradaju. :cao:
 
Odg: ford traktori

2njeo1i.jpg
2epj5n4.jpg
9fwo46.jpg
15oaqme.jpg
72ael0.jpg

Evo ovog lepotana sam probao juce. Ima 3780r.h. Meni se bas dopada , ali ga nece moj brat jer mu svi srafovi i lezajevi u colovima. Kaze mi moj brat cim nemoze on da nadje straf u prvi grad (Svilajnac) onda ga ne zanima bezobzira sto ima jako povoljnu cenu 13000f. :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: ford traktori

U čemu je tu sada problem što se tiče šrafova?Cela garnitura colovnih ključeva kombinovano okasto-vilasti košta 30 eura i rešio si se problema što se tiče odvrtanja i zavrtanja a komotno posluže i klasični ključevi kada nema drugih.A nisam čuo a ni video da se šrafovi odvijaju i gube ili možda nisam iskusio to. :sta:
 
Odg: ford traktori

Hvala na uvazavanju , ali daleko sam ja od gospodina. Svi mi sto radimo po tudjim zemljama mi smo radnocka klasa ( radnici). Ma da se neki prave kad dodju u kci na odmor , da su neko i nesto.
Marko nisu meni toliki problem strafovi , malio mi veci problem alat , sta ako se nesto desi . Pa gde da ja nadjem majstora koji ima kompletan alat u colovima i gde delove da nabavlja moj brat. Ok ja cu mu poslati odavde, ali koliko dugo ,jer vidis da se i fabrika vise ne zove ford. A kod nas je situacija takva da se auto menja na svakih 20god , a traktor na 40god. Pa zamisli ovog forda samo 10 god kasnije , da ne kazem 20.
Mislim da je moj Srdjan u pravu bolje je da se saceka da se nadje neki povoljan traktor , ali koji se josuvek proizvodi.
Hvala i Smedicu na savetima. Ni to nije losa ideja da se skupljaju srafovi. Ovde oni cim odviju straf odma ga bace i stave drugi ( ok nije bas tako , ali sam video dosta bacenih strafova)

Mala sala : Karici su poceli sa nekim strafovima pa su se obogatili , a Marko je nosio gajbe. Nosim i ja gajbe u fabrici puca mi kicma ali slabo mi se vidi zarada. Pocecu i sa strafovima. Negde mora da uspem.

Momci pozdrav svima , puno vas pozdravlja vas Dragan :cao: :cao:
 
Sta mislite, vrijedi li ovaj nekih 8000E? Duplak, 75KS, 4 klipa, turbo, odlična kabina, odlične prednje gume, odlične zadnje gume (ali su široke 60cm!!!) i još jedan par normalnih 16.9-34" na felgama, prednja hidraulika, prednji kardan, 1984. godište, navodno 4500 sati, nije farban, pali izuzetno dobro, rad miran, nema dima. Radi se o modelu 6610.

Ev slika:

35cr05g.jpg


Post je spojen: [time]1290971432[/time]
_________________________________________________
Inače...gdje se mogu naći dijelovi za Ford traktore? Zna li neko takodje gdje bi ovaj model mogs biti proizveden? Na tractordata to nema jbga.
 
Jel se neko susretao sa fordom economicy, nema nikakvu drugu oznaku. Koliko tacno ima konja i uopste utisci o njemu.
 
Evo oglasa za onaj veliki Ford o kojem sam pisao gore:

http://www.pik.ba/artikal/1077730/traktor-ford/

Sad lik hoce 9000E :sta:

Traktor je stvarno samo takav, al je cijenu zavalio bas...kud ima gume zadnje siroke 60cm. Inače sam trazi imal gdje dijelova za ove modele, nema nigdje zivo na netu da se nadje, ima sitnica raznih, al dijelova za sam motor (sklopova) nema ama bas nigdje.
 
zombie_666 je napisao(la):
Evo oglasa za onaj veliki Ford o kojem sam pisao gore:

http://www.pik.ba/artikal/1077730/traktor-ford/

Sad lik hoce 9000E :sta:
Zombie, jel taj ford u Crnjelovu kod Bore?

Traktor je stvarno samo takav, al je cijenu zavalio bas...kud ima gume zadnje siroke 60cm. Inače sam trazi imal gdje dijelova za ove modele, nema nigdje zivo na netu da se nadje, ima sitnica raznih, al dijelova za sam motor (sklopova) nema ama bas nigdje.
 
Ma nemas nigde delova , u tome i jeste problem. I ja sam hteo da kupim onaj 7810 sa frontalom , ali sam zato i odustao. :ppozdrav:
 
Mislim da sam sad poznao garazu na gornjoj slici jeste kod Bore (ustvari kod Beslica,Boro je tu samo radnik a vlasnik je tezak za pazar ko smrt) Taj ford stoji tu duze vrijeme,moje misljenje da je to sve ok, mislim cijena i stanje, to bi dosad neko otjerao, jer kod njega prodefiluje dosta ljudi, narocito iz Srema (a oni se bar u traktor razumiju).Inace za dijelove je ovdje dosta tesko, moj rodjak ima manjeg forda, recimo vodena pumpa kosta u svici cini mi se oko 250 chf, uloske dizni bosadzija nije imao pa je neke nabudzio.Doduse ovaj rodjakov se nije nista ni kvario (osim vodene pumpe), ali ga je on dobio sa2500 r/c. :ppozdrav:
 
Ima dve cene. Jedna je cena kad postoji taj deo , pa nebitno gde , a druga je cena kad se mora napraviti. Tako mi objasnili ovde u garazi.
 
Nazad
Vrh