Kunići - literatura

Bibliotekar

Banned
Učlanjen(a)
21 Jun 2009
Poruka
700
Lokacija
Loznica, Podrinje, Srbija
Bibliotekar, preporucili su mi ovu knjigu "kunicarski izazov-sve o kunicarstvu" koju je napisao Miodrag Popovcevic.

Gde mogu da je nadjem?

Pokusao sam da pretrazim u knjizari Solaris, Novi Sad http://shop.solaris.rs/index.php?page=search ali je izgleda nemaju. To je jedna od vecih knjizara za koje ja znam, a oni posto nemaju neznam gde bi to nasao.
 
barakuda je napisao(la):
Bibliotekar, preporucili su mi ovu knjigu "kunicarski izazov-sve o kunicarstvu" koju je napisao Miodrag Popovcevic.

Gde mogu da je nadjem?

Pokusao sam da pretrazim u knjizari Solaris, Novi Sad http://shop.solaris.rs/index.php?page=search ali je izgleda nemaju. To je jedna od vecih knjizara za koje ja znam, a oni posto nemaju neznam gde bi to nasao.

Ako slucajno naletis na tu knjigu i mene interesuje.
 
@ Barakuda i Peto 1 :ppozdrav:

Treba mi dan-dva da skeniram izuzetno dobru knjigu o kunićarstvu (knjiga je praktična, lako razumljiva i ima visok naučni domet za šire/dublje proučavanje). Knjiga je objavljena pre dvadesetak godina i nadam se da neće biti problem da se objavi na Internetu u edukativne svrhe (naime, kao pdf koji nije pogodan za tzv. piratsko štampanje).

Za navedenu knjigu gospodina M. Popovčevića jOš nisam čuo (a ni pronašao u Internet ponudi), iako vredno komuniciram sa prodavačicama na štandovima knjiga (ubiće me supruga - AKO: sve za poljoprivredu i stočarstvo... Pucaj verna ženo !!! :haha:).

Dok čekate na scan knjige, zabavite se na dobrom sajtu:
~ Zecovi za neznalice (prvi hrvatski site o kunićima)
:D
 
Odg: Kunići - literatura

Bibliotekar ako nisi cuo za ovu knjigu koju bi dobru ti preporucio? Da ima sve o gajenju kunica, za totalne amatere. Korak po korak uputstvo. Nacin drzanja, potreban minimalni prostor, opis kaveza za mlade, za odrasle, ishrana za mlade, odrasle, kolicina hrane, nacin hranjenja (granule ili zrnevlje), odrzavanje higijene, bolesti, temperatura na kojoj se drze, potrebne prostorije...

I na koje na standove knjiga mislis... mislis na ulicne prodavce ili nesto konkretno, radnju? Gde da pocnem pretragu? Kod mene u Rumi na centru ponekad se raspakuju oni trgovacki putnici sa knjigama, samo ko ce znati kada ce oni biti tu i da li to kod njih ima.
 
Poštovani Barakuda :ppozdrav:

Scan knjige stiže za dan-dva (knjiga sadrži SVE što je potrebno za uspešno gajenje kunića).
U ovom primeru, ograničio sam se na knjigu koja stvarno zaslužuje da se pročita ::svaka cast::
(da imam vreme i novac: zdušno bih se zabavio laganom stočarskom beletristikom,u stilu: SVE o stočarstvu, ili SVE što niste znali i imali koga da pitate o valjenju piladi u inkubatoru kapaciteta 3555,8 piladi... - pa da me ubije para ko ludog qrac !!!).

Pošto oVo pišem: znači da sam živ (supruga mi oprašta već 11 godina). :sreca:
_____________________________________________________________________

Malo zabave posle intelektualnog rada :cool:

Heart - Barracuda (1977)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hpkitLUbeEg[/youtube]
 
@Bibliotekar


Pre desetak godina a ima i vise kada sam poceo da gajim sampinjone prvo sam procitao sve knjige koje sam mogao da nabavim, pa sam tek posle toga poceo da gjim sampinjone.

Pre neku godinu zainteresovala me rklama za shitake, nabavio jednu knjigu i poceo da citam otprilike dopola i zatvorio. Svatio sam da to nije za mene i stavio tacku na shitake.

Zecove sam gajio pre 20-tak godina pa sam odustao zbog komsiluka, jednog. Kome je sve smetalo i zakerao za sve i svasta, da se ne svadamo zecovi fajront. Sad pocinjem ponovo i malo podsecanje nije nikad na odmet.
 
Ako napravis zecinjake tako da mozes prikupiti ili sprovesti u kanalizaciju mokracu nilo nece ni primetiti da ih imas
 
@ ivanhoe

Sve je odradeno kako treba. Odvod ide u kanalizaciju i ispod zicanog poda ima pocinkovani lim koji je teko napravlen da se sve moze oprati i ide u kanalizaciju. Dnevno 5 minuta posla i gotovo.
 
Bice i slike jos sam u fazi izgradnje. Trenutno pravim kotilice koje su izvan kaveza sa strane i onda kad zavrsim i unesem zecove bice i slike. Necu da ih unosim dok lupam i varim brusim da se ne uznemiravaju. Za koji dan ce sve biti kompletirano. Penzionerska posla radim koliko mogu pored ostalih obaveza.
 
peto1 je napisao(la):
Penzionerska ...
Blago tebi ::vino::
Plastika je sad bolja,razmisljam da katranom nalepim linoleum na ovaj flispapir sto je ostao od poclima za ovo kratko vreme (~30g)

Mod, ovu stranu komplet prebaci u smestaj jer smo :off_topic:
 
Da blago meni, ovaj pcinkovani lim nije ni blizu onom od pre 30 godina. Ako izdrzi 5 bice dobro.
 
peto1 je napisao(la):
Da blago meni, ovaj pocinkovani lim nije ni blizu onom od pre 30 godina. Ako izdrži 5 biće dobro.

Pre 50 i više godina, lim ili žica umakali su se u rastopljeni cink, te je trajnost proizvoda bila garantovana.
Danas je interesantno, u samogradnji kaveza, koristiti žicu od fau-materijala (prohroma), inače predviđenu za autogeno/gasno ili električno zavarivanje (ova žica je pogodna i za izradu ražnjića za roštiljanje ::svaka cast:spavam:.

Samo vi nastavite sa razgovorom... :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1260264530[/time]
_________________________________________________
(pdf, 21,2 MB; bookmarks: brojevi stranica sadržaja knjige odgovaraju brojevima stranica u pdf dokumentu !!!)

Omiljena knjiga !!! :D
_______________________________________________________

mAlKo zabave u kafani > Kod Bibliotekara <
A sada, bre, da se vrnemo na kulinarske čarolije od mAlO pOzNaToG sušenog mesa kunića (bolje znanog kao kunićetina), od kojeg se ne može dobiti žgaravica/tj. gastritis i slične boljke izazvane preteranom konzumacijom prasećine u zimskom periodu (+ rakija/rakijica/radža, tzv. podriguša).​

Rokeri s Moravu - Čorbast pasulj volem (sa suvom kunićetinom, bre !!! :kisa:)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hqpPN8QZzBs[/youtube]
 
Bibliotekar je napisao(la):
peto1 je napisao(la):
Da blago meni, ovaj pocinkovani lim nije ni blizu onom od pre 30 godina. Ako izdrži 5 biće dobro.

Pre 50 i više godina, lim ili žica umakali su se u rastopljeni cink, te je trajnost proizvoda bila garantovana.
Danas je interesantno, u samogradnji kaveza, koristiti žicu od fau-materijala (prohroma), inače predviđenu za autogeno/gasno ili električno zavarivanje (ova žica je pogodna i za izradu ražnjića za roštiljanje ::svaka cast:spavam:.

Samo vi nastavite sa razgovorom... :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1260264530[/time]
_________________________________________________
(pdf, 21,2 MB; bookmarks: brojevi stranica sadržaja knjige odgovaraju brojevima stranica u pdf dokumentu !!!)

Omiljena knjiga !!! :D
_______________________________________________________

mAlKo zabave u kafani > Kod Bibliotekara <
A sada, bre, da se vrnemo na kulinarske čarolije od mAlO pOzNaToG sušenog mesa kunića (bolje znanog kao kunićetina), od kojeg se ne može dobiti žgaravica/tj. gastritis i slične boljke izazvane preteranom konzumacijom prasećine u zimskom periodu (+ rakija/rakijica/radža, tzv. podriguša).​

Rokeri s Moravu - Čorbast pasulj volem (sa suvom kunićetinom, bre !!! :kisa:)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hqpPN8QZzBs[/youtube]
:bravo: ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: redno je bilo
 
@Bibliotekar

Pozdrav druze.

Pomislio sam da si zaboravio na na sa knjigom al vidim da si pravi Tasmanijski davo.

Dugo te nema pa se rezultat sada tek vidi. Hvala ti na trudu. Imas Pivo saljem preuzecem. Samo mi napisi adresu.

Ziveo ti nama jos 100 godina i mi stobom, pa cemo pesle da se dogovaramo kako dalje.
 
dario bulic je napisao(la):
barakuda je napisao(la):
Bibliotekar, preporucili su mi ovu knjigu "kunicarski izazov-sve o kunicarstvu" koju je napisao Miodrag Popovcevic.

Gde mogu da je nadjem?

Pokusao sam da pretrazim u knjizari Solaris, Novi Sad http://shop.solaris.rs/index.php?page=search ali je izgleda nemaju. To je jedna od vecih knjizara za koje ja znam, a oni posto nemaju neznam gde bi to nasao.
knjiga je super ima je moj drug al ne moze se naci u prodaji al vredi
Pa dario Sta cekas :haha:? skeniraj i postavi ovde majkumu :cao:
 
Nazad
Vrh