Pivski ječam 2013/2014

tasl4z.jpg
 
JEste , dvoredi je ,ali pivski imaju još par osobina osim dvoredosti, imaju niži sadržaj proteina,a veći sadržaj skroba. Presek zrna im je brašnjav.
 
Od nedelje vlatava jecam,eno sav napupio,18-20 zrna u vlati,7t/h bez problema,valjda ce i kisa stati da ga ospricam Duett-om.
 
Ja sam na boljem delu parcele izbrojao 24 , a na losijem 18 klasića... e sad... trebalo bi taj lošiji možda da prihranim sa 50 kg SAN-a pa šta mu bog da... malo da se natera. Šta ti misliš Nikola ?
 
Dao sam u prihrani samo 120 kg uree to mu dodje 60 kg po ha N + 12 kg iz MAP-a jesenas... Ma ovaj sa slike vidi se zuta strafta levo , taj deo sam mislio, ne svu povrsinu, nego samo tu traku. Najavili su kisu u sredu, cetvrtak i petak
 
Ja tu ne bi cackao nista,toliko sam i ja bacio vestaka i kraj,jako su rigorozni za proteine,ocas posla ode u stocni jecam,a cena je veca razlika neg' sto bi dobio na prinosu.
 
Slazem se , danas sam obisao jos jednom parcelu, mnogo se popravilo nakon kise. Necu nista dirati, eventualno ako bude druga zastita jecma , a bice sigurno za 5-6 dana ubacicu i nesto folijarnog djubriva samo na toj polovini gde je losiji jecam. Poceo je da klasava.
 
Krece polako da pusta "bradu",samo ce me kisa uprcati da primenim na vreme Duett
154gb9x.jpg

2q3uj45.jpg


- - - - - - - - - -

Juce oprskan jecam sa Duett+Fastak,nema se sta cekati,jbg prelomio sam.....
 
Isprskan danas ječam drugi put sa Prosaro 1l/ha+ Nurel D 1 l/ha , jednu parcelu sam uradio pola sa Prosarom pola sa Duet Ultra.
 
Poslednja izmena:
Izgled ponekad moze da prevari.Ove godine stvarno jecmovi izgledaju super,naravno oni jecmovi kod kojih je uradjena zastita.Ne znam samo kolike su sanse da jecam polegne jer ove godine je toliko visok da se ne secam da li je ikada bio te visine.Malo fali da dosegne vrh zadnje gume na fergusonu
 
Jecam pocinje da leze u oazama,bilo sinoc nekog kijameta i danasnja kisa,ima opet da se j...mo,kombajni ima da pasu....


Sad isao u vizitu,poleglo 30%,aaaa klasicno treniranje zivaca....:zli:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh