Krunjaci kukuruza, koji su najbolji za jedno dobro domacinstvo????

Ko ima iskustva KK 12 i dali mu je kapacitet 12 T na sat ::prica::
 
Paor mladi je napisao(la):
masina je mocna,isti teram na elektromotor max 12t/h
dragisa kojim traktorom ga teras i na koliko obrtaja,i ako imas neku sliku u radu?
kolika je snaga tog eletromotora?
 
Vrlo lako ide dok se kukuruz roza iz kotobanje, a posle toga lopate u ruke i dva tri ludaka u kotobanju. :haha: :haha: :haha: :ppozdrav:
MONTOYA je napisao(la):
img.php
[/URL]4da0-9d0e-6e18b5a5b90b.jpg[/IMG][/URL] date=1266219995]
Dragisa Grujic je napisao(la):
Evo slike krunaca cakovec pet tona 20 min. ::traktor1::

Kako ga toliko nahranite
Odgovor na pitanje paora mladjeg teram ga sa torpedom 4806 a obrtaji zavise od brzine pustanja kukuruza i idu nekad cak ido 2000 a na fergusonu bi to bilo otprilike do 1500 torpedo ima malo manje obrtaja na kardanu, slika u radu ce biti kad budem krunio kukuruz. :ppozdrav:
 
teramo na trofazni elektro motor od 7,5kw. problem se javlja kod usluznog krunjenja na nekim zbog losih osiguraca i struje, da ne pricam ako je posao na nekom salasu bez struje, zato bi bilo korisno nabaviti negde izvod za kardan...
 
Pa zar ti nemas izvod za kardan :sta: :sta: oni su fabricki izlazili sa prikljuckom za kardan i elekrto motorom , ja sam ga kupio novog ali elektro motor nikad nisam koristio. :ppozdrav:
Paor mladi je napisao(la):
teramo na trofazni elektro motor od 7,5kw. problem se javlja kod usluznog krunjenja na nekim zbog losih osiguraca i struje, da ne pricam ako je posao na nekom salasu bez struje, zato bi bilo korisno nabaviti negde izvod za kardan...
 
da li ima neko dobar krunjač manjeg kapaciteta(recimo 3t/h).Koliko ljudi treba da ga opslužuje.Sa ovim klasičnim sporo ide
 
Ja imam kapaciteta 5t/h.Za krunjenje uvek uzimam 5 radnika.Jedan je na zrnu drugi na čukovima a trojica ubacuju klipove,eventualno mogu i dvojica zavisi od položaja kako se prilazi čardaku i koja količina se kruni
 
dali znate mozda dali cakovec proizvodi nove krunjace.ja imam 2 komada jedan je 1985 a drugi je 1989 voleo bi da kupim novi cakovec ako ih proizvode.nepobediv je .
 
Nazad
Vrh