Krunjaci kukuruza, koji su najbolji za jedno dobro domacinstvo????

North ARMY je napisao(la):
ja i mnoge komsije imamo ovakav,davno je to kupljeno i dan danas radi ok,kombinovan je,ujak ima takav isti godinama i po 2vagona godisnje okruni sa njim
eesf4.jpg

ta58py.jpg
I kod mene u selu 80% ljudi kruni sa istim takvim krunjacima i po meni su se pokazali kao veoma solidni krunjaci!!
 
naravno svako domacinstvo ima takav, i treba kruniti svaki dan sa njime da bi se nesto vise okrunilo. mislim da za 5-6vagona treba nesto ozbiljnije 3-10t/h. ko kruni usluzno po selu 6-10t/h i okruni se za dan setanja po selu i po 7 vagona.
 
kod nas uzimaju usur 3% sa velikim krunjcima.ako teras sa svojim traktorom 2%.ja imam cakovec 3t/h sa dva trofazna motora i dovoljan mi je za moje potrebe.
 
i ja imam cakovec na trofaznu...tera 12t/h(al ga treba naraniti) cale kruni za 3% ako nisu nje govi radnici... rekord nam je 6vagonaza dan+bio je los cardak...
mislim da 5-6vagona nije malo i da za tako nesto treba nesto ozbiljnije,mada svako trazi svoju racunicu...
 
Imam Somborca sa 4 rupe prepravljen na traktorski pogon.Ne koristim ga već godinama jer mi kum kruni.Mislim da je kumov Odžački ili tako nešto velikog kapaciteta
 
za Trnavca
208bpxj.jpg
2h6sile.jpg
143jl2g.jpg

Post je spojen: [time]1263832380[/time]
_________________________________________________
 
Univerzal Novi Becej kapacitet 12 tona na sat, da li neko ima iskustva sa tim krunjacom unapred hvala. :ppozdrav:
 
Dali stvarno moze da okruni 12 T na sat i dali ima razlike u kapacitetu ako radi na svoj motor ili na kardan :ppozdrav:
 
krunjac kada otvoris koktarku nemoze da zagusi lopate i gas kada parikras kamionsku prikolicu onaj sto je u nju poludi nemoze da stigne da razgura radi na motor moze sve zavisi ko ga hrani
 
ima kod nas jos dve firme a univerzal obecap a prodj ejos dva roka a pare unapred inace je puko
 
Nazad
Vrh