Krunjaci kukuruza, koji su najbolji za jedno dobro domacinstvo????

Trnavac

Član
Učlanjen(a)
28 Jul 2009
Poruka
626
Lokacija
Donja Trnava-Prokuplje
Posto vidim ima tema jako dobrih, a niko ne spominje ovako nesto, pa rekoh ajd, da ja spomenem. A u stvari i zanima me, jer svako normalno domacinstvo ima one kombinovane krunjace, sa prekrupacima. Ali za malo veci kapacitet su oni slabi i spori.lutajuci po netu nalazio sam neke kao sto su KK 6, KK12....., ali to je jako veliko, ima li nesto srednje?
POzdrav drustvo!!!! Hvala!!! :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
ja za svoje potrebe koristim backo petrovo selo krunjac bubnjar kapaciteta 3t na sat, polovan se krece oko 400eura, tako da se isplati za onoga ko kruni za svoje potrebe 5-6 vagona kukuruza godisnje. kod mene u selu se uzima 5% ako krunis drugima usluzno.
 
macvanin, na takvo nesto sam i mislio, moze li neka slika druze, da bi se upoznao sa tom masinom, kako izgleda, a bas me zanima da je kupim!!!! Hvala druze, to nije losa ideja 3t, na sat, mislim da bi zadovoljavalo!!! :D :ppozdrav:
 
slike moga nemam u racunaru pa cu probati da ubacim slike novih oni su oko 800 do 1000eura
Post je spojen: [time]1254339578[/time]
_________________________________________________
adj4n9.jpg
 
ja i mnoge komsije imamo ovakav,davno je to kupljeno i dan danas radi ok,kombinovan je,ujak ima takav isti godinama i po 2vagona godisnje okruni sa njim
eesf4.jpg

ta58py.jpg
 
ovakve i slicne proizvodi svaka malo jaca bravarska radnja kod nas u macvi ima u svakom selu maltene po jedna. inace u staroj jugi backo petrovo selo, odzaci, cakovec. kapacitet im je 3t na sat, mada kada manje zalazes oko 2-2,5t ume da uradi i sa 0% primese. ja kukuruz sejem samo za prodaju pa krunim sa njim i prodajem i do sada nisam imao vise od 2% primese, a za 8sati rada (postavljanje krunjaca, levka sa cardaka, transportera za cokove, traktora za pogon , prikolice za zrno i cokove, dorucak, kafa, zamena prikolica i sve to da se raspremi) nakrunim 15t (tehnostrojku 5,5t, kikindu4.5t, nasicku 4t)
 
U petak 2.10 ili subotu 3.10 u Ruma na vasar bice bar 4-5 takvih, a ims i u oglasima.
 
kod nas u selu ima jedan samohodni krunjac velikog kapaciteta koji se krece i do 10t na sat,ima dajcov motor i crvene je boje,i neznam koji je to proizvodjac ili mozda rucna izrada? vlasnik ove masine naplacuje 3posto od okrunjenog kukuruza.
zmd2s0.jpg
 
*~ JOHNY'89 ~* je napisao(la):
kod nas u selu ima jedan samohodni krunjac velikog kapaciteta koji se krece i do 10t na sat,ima dajcov motor i crvene je boje,i neznam koji je to proizvodjac ili mozda rucna izrada? vlasnik ove masine naplacuje 3posto od okrunjenog kukuruza.
zmd2s0.jpg
Rucni rad
 
Kod nas najviše ima čuruških krunjača- kapacitet oko 8 t/sat. Jedan deda ima neki hrvatski, kapaciteta 25 t/sat- ali se s ovim gine u čardaku ::svaka cast:: ::svaka cast::
 
Da ne otvaram temu
Vredi li zube krunjaca "nagojiti" varenjem,kakva su vam iskustva?
 
vredi ako su izlizani, samo gledaj da ti varovi budu pretešno okruglog oblika, da ne lomi zrna. Kad sam uzimao drugi krunjač, bio jako spor, nije hteo da uvlači korenje u bubanj. Malo varenja i problem rešen :cao:
 
Nazad
Vrh