Krunjaci kukuruza, koji su najbolji za jedno dobro domacinstvo????

Kod nas uzimaju 3% od cene kukuruza.Nedavno krunio 1 vagon po 18,5 platio krunjač 5500 dina,radnike platio 200 na sat .Inače radnici uzimaju 1000 od vagona.
 
Kod nas 6000din gazdi krunjaca, 6000radnicima obicno idu 8 radnika sto mu dodje po 750 ima svaki radnik ovako je kad se djakira a rinfuz 8000din od vagona opet pola pola i naravno manje radnika.
 
Kod nas bi ovih 6000din zaradili kad bi bila cena 20 din. jer ide na procente, 3% od vagona za krunjac, isto toliko i radnici pa podele, kad se kruni u dzakove radnici tad dele 4% jel ide 3-4 radnika vise...
 
Kod nas je 5% od vagona nakrunjenog, 2% krunjač i 3% društvo bez obzira koliko ih ima a obično njih petoro.
 
imam krunjac kao becar 94,nisam izlazio sa njim po selu nikako, njih 2..3 sto su krunili ,il se pokvarili il batalili,sad dolaze kod mene da krunim.pitao sam jednog posto je krunio ,8000 od vagona, gazdina glota. verujem da kolege koji krune za 2...3 %,imaju jaku konkurenciju, ja za te novce ,na ovu cenu kukuruza,nebi..bogami , aj zdravo
 
Uvek je onom sto placa puno, a onom sto radi uslugu jeftino. Kod nas je 3% od kako znam za sebe. Konkurencija je zestoka. Ima jedno 5-6 krunjaca koji rade po selu uslugu.
 
Ja idem sa krunjačem da radim uslužno i cena je 3% bez radnika ako traže radnike imam ekipu koja dobija isto 3% a koliko ih ide zavisi od čardaka izmedju 4 i 6 njih a ako ide u džakove gazda obezbedjuje one koji džakiraju
 
Kod vas bre sve na %?, jos i gazda da nadje radnike :haha:Ja imam svoje radnike koji idu stalno na krunjac gazda plati 12000 i nema da ga boli glava dal ce da nadje radnike , kod nas ide vecinom u djakove.
 
Kod mene se radi za 5%.Od ove godine placam samo ljude jer sam kupio krunjac.
 
Čakovec krunjač da li lomi čokanje i da li ima leka tome ako neko zna.Sutra treba da ga donesem.
 
Nazad
Vrh