Krunjaci kukuruza, koji su najbolji za jedno dobro domacinstvo????

Zna li neko koliko može ovaj krunjač da skruni za sat vremena,tj. koji mu je kapacitet,i kako se pokazao u radu? Model je KK10 Čakovec.


ggg.jpg
 
Zna li ko koju su kaisevi na krunjacu Backo Petrovo Selo? Za traktorski pogon, i za pogon vetra mislim da ide 13x1600 (2 komada), a za pogon na elektro motor (mislim da takodje ide 2 komada)? (krunjac je bez elevatora za klipove, i bez elevatora za cokanja...).
 
Bolje manje lomi čuke BPS ali je dosta skuplji od SIP-a,možda je kod drugara jedan Sip naprodaju
 
"A 'di' je pecat?" :haha: Koji su kaisevi - ako imas pogon na severov elektro motor? (da saznam pre nego sto prodajete...) Hvala! :osmeh:
 
Naš BPS ima Končar motor... ako nešto pomaže.....
Inače i naš će ići na pazar. Deset godina ne radi, samo smeta.
 
Montoya, kako se kretale cene u oglasima takva će otprilike biti i kod mene.
Arpad, sad ni ja nisam siguran...... Ali 99% je Končar. I koliko me sećanje služi trebalo bi da su svi kaiši isti tj 13x1400 li (mislim da imam novih, mogu i to da proverim), osim onog dugačkog što pogoni spiralu-puž. Taj je neki za.ebano dug.
 
I meni se cini da taj za traktorski pogon je 13x1400... a' i ovo drugo mogu izmeriti (jer mi se cini da je nesto duzi od 1400), samo sam mislio da neko ima "pri ruci" (ili podatak, ili krunjac :haha: ). Mada kazem, nije ni to problem izvadicemo polako i taj krunjac, pa cemo izmeriti.
Da, taj kais za spiralu je zdavo dug, ali taj je skoro nov (i ima "zig" sa natpisom "SIP"...).
 
Nazad
Vrh