Koliko kg psenice je potrebno za kg brasna

dman

Član
Učlanjen(a)
10 Maj 2010
Poruka
77
Lokacija
su
Kao sto u naslovu pise, zanima me odnos, koliko je psenice (i drugog zita) potrebno za kg brasna

ili drugim recima
od 100kg psenice se dobije toliko i toliko kg ostrog brasna, toliko i toliko kg mekog brasna, toliko i toliko kg mekinja, toliko i toliko ostalog
 
Misliš koliko se dobija mlevenjem pšenice u mlinu, ili po kojem paritetu prodaju tj menjaju?
 
Zavisi od kvaliteta pšenice I koje brašno hoćeš,može se dobiti neki prosek 70 do 80 kg brašna,zavisi I koji kvalitet ,što veći kvalitet manje brašna.
 
U nasoj zemlji Miskovicev Danubius ima najsavremniju tehnologiju i ako sam dobro zapamtio izvlace oko 900g tip 500 brasna od 1kg psenice. Postojenje je komplet nemacka tenika i cena je naravno sitnica.
 
ne interesujeme koliko mlin trampi,nego kad bi ti licno mleo, koliko bi dobio,evo kao sto je bojcetic rekao
znaci prilicna iskoriscenost
 
Iz mog skromnog mlinskog iskustva,znam da smo vadili prosecno do 80% brasna T-500.Bilo je,ali retko i do 85%,ali u mnogome zavisi i od same psenice.Inace to su bile stare nemacke masine,tako da ovo sto kaze Bojcetic za naseg uvazenog,postenog gradjanina Miskovica je sigurno tacno.
 
1. Mekinje 17%
2. Otpaci 2%
3. Rastur 1%
4. T – 850 27%
5. T – 500 43%
6. T – 400 10%
7. SVEGA 100%
 
Nemoze da izvuce nikako Miskovic toliku kolicinu brasna ma koliko vode duvao u njega.Postoji tehnologija gde se psenica mora nakvasiti da bi se lakse i bolje vrsila meljava. Najbolje izmeljavanje je oko ako me secanje nevara ako je vlaga psenice oko 27 % ali ne povrsinska nego mora da zrno uvuce u sebe vlagu u omotac ili umekinje.Postoje razni nacini da se ovlazi zrno i samo je u i tome u Danibijusu prednost a inace su isto valjne stolice i sita tu nema nista revulucionarno. Verovatno su resili i bolji sistem filtracije u filter vrecama , posto se transport brasna vrsi pneumatski.
 
Taj ko izvuče 90% brašna tip 500 će napraviti revoluciju. Ta pšenica treba da ima hektolitar 90! Mi se nekad bunimo kada je hektolitar u pitanju na vagi ali verujte da izbrašnjavanje može da varira I 10% na različitiom hektolitru.
 
Evo neke friske informacije za ovu temu. Mlinovi su prilicno u problemu, cena brasna je jako niska. Prodaju brasno tip500 ispod 30din/kg upakovano u 25kg dzakove. Kod nas mlin koji je radio godinama, ove godine nije primao psenicu za razmenu i meljavu vec samo za trgovinu. Preuredili su prostor od mlina i napravili klasican silos. Masine ne rade, ne melje se. Po recima vlasnika i radnika racunice nemaju u postojecim uslovima. Masine nisu rasprodali, vec cekaju da se nesto promeni pa ce poceti da melju ali tek od sledece sezone.

Za trampu drugi jedan mlin nudi 65kg tip 500 ili 52kg tip 400 u razmenu za 100kg psenice.
 
buhler

U nasoj zemlji Miskovicev Danubius ima najsavremniju tehnologiju i ako sam dobro zapamtio izvlace oko 900g tip 500 brasna od 1kg psenice. Postojenje je komplet nemacka tenika i cena je naravno sitnica.
mala ispravka
Danubiusov mlin je Buhler
firma je iz CH i jeste najbolja
mislim da je kapacitet mlina oko 300 tona na dan, a plaćen je oko 3 miliona eura

koliko se brašna "izvuče" je relativna stvar, koja osim mlina zavisi i od pšenice koja se melje. ali 90% tipa 500 ja ne videh nigde.
voda se dodaje u svim mlinovima ali to svakako nije veliki %... brašno ne bi trebalo da sadrži preko 15% vlage
na procenat izmeljavanja ne utiče krupnoća brašna tj da li je "meko" ili "oštro"
 
Nazad
Vrh