Živinarstvo - literatura

~ Jelicic,I.: Prilog poznavanju rasta Rhode Island pasmine kokoši, Zavod za živinogojstvo, Zagreb, 1939. (pdf, 4,2 MB)
(Ovaj naučni rad pronašao sam u antikvarnici u beogradskoj ulici Kneza Mihajla, polovinom 90-ih godina.)

Anatomija domaće kokoši

chicken_anatomy.jpg
 
ivanhoe je napisao(la):
peto1 je napisao(la):
Na 988 pitaj u tom stilu.
Deda mogao bi biti malo ozbiljniji ::vino::
http://www.stocarstvo.com/objekti_uredjaji/inkubator_samogradnja.htm

Nisam ja neozbiljan. Recenica se pocine pisati velikim slovom i moze se omalo obrazloziti pitane sa Dali mi neko moze pomoci.......
Molio bi za savet o pravljenju.........

Ako je nekom tesko da pise po tastaturi i da malo cita unazad postavljene postove .......

ja sam neozbiljan.
 
stewwa je napisao(la):
ima li neko semu za pravljenje inkubatora,unapred hvala

Malo obrazlozenja i objasnjena za koliko jaja inkubator pa da se pocne i razmisljati sta dalje. Ali ovako sturo pitanje ima i takav stur odgovor. Nije problem samo se sve moze i na drugaciji nacin i tu se uvek nade neko ko ima odgovor.
 
Pa trazio je neke seme. Uvek se mozemo dopuniti ako kaze konkretnije sta ga interesuje. Ovaj je medu najmanjima i tu smo poceli, ako stewwa ima neku posebnu zelju neka iznese.
 
ok da vam se zahvalim,trenutno se time zanimam u radionici,inace pokusavam da napravim inkubator manjih dimenzija.Kad zavrsim postavicu slike :D
 
Da se puno ne mucis sa pravljenjem kutije, mozes uzeti neki rashodovani frizider jer ima jako dobru izolaciju. Naravno sa vratima koja se dobro zatvaraju, a za police vec imas zljebove u samom frizideru. :cao:
 
da planiram jedan frizder da iskoristim,otiso mu je motor al kutija je zdrava :D
 
peto1 je napisao(la):
Da se puno ne mučiš sa pravljenjem kutije, možeš uzeti neki rashodovani frižider jer ima jako dobru izolaciju. Naravno sa vratima koja se dobro zatvaraju, a za police već imaš žljebove u samom frižideru. :cao:

Odlično veli časni Peto 1 ::svaka cast::
Ovih dana planiram da se najavim i posetim brata od strica, te da snimim homemade inkubator koji nam je puno pomogao da preživimo gladne/oskudne devedesete godine prošlog stoleća (bilo je vreme čUdNo: NIKADA VIŠE !!!).
Trenutno imam informaciju da je dotični inkubator uskladišten u izvesnoj garaži i da je u vrlo lošem stanju.

U međuvremenu, pogledajte slike i pročitajte šTa sam pronašao na Google-u:
~ Inkubator za jaja
 
Nazad
Vrh