Kembridž-valjak

Da li imate iskustva sa ovakvim valjkom?
39075b9c093dc394f4047f422b6a0384.jpg


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Hteo sam da pravim trodelni kembridz valjak, nesto kao na ovoj slici

Dal bi trebalo staviti slicovanu rupu za toplink, deluje mi da ovako nece uvek biti jednak pritisak izmedju zadnje i prednjih krila
 
Trodelni pravim jer sam nabavio stari pobedin vuceni valjak, tri clana od po 95cm
tako da mi je jednostavnije a verujem i bolje napraviti samo ram i okaciti vec postojece delove

Moglo bi i ovako ali mi se ne svidja jer zadnji clan ne pritiska ram kao dva prednja i onda ce biti nejednak i pritisak na zemljiste
 
Jeste u sastavu rama, ali je težište rama napred, tako da će sva težina biti na prednja dva valjka.
 
Ako imaš šlicovanu rupu na toplinku zadnji će samo držati ravnotežu da se ne prevrne u napred.
Trebalo bi dodati neki teg na zadnji deo rama, što bliže osovini zadnjeg valjka.
 
Ovaj iz oglasa nema potrebe da ima fiksan ram,ima velike elemente i to je jako tesko,ne trazi jos dodatno opteretiti.
I kod mene na Quvione je srednja baterija resena tako,napred kao na sarkama a nazad radi slobodno,ima klizace,2m je sirine taj srednji deo.
 
Poslednja izmena:
[QUOTE="MONTOYA

Dal bi trebalo staviti slicovanu rupu za toplink, deluje mi da ovako nece uvek biti jednak pritisak izmedju zadnje i prednjih krila
[/QUOTE]

Nije dobro u slicovanu rupu... dzabe ces je praviti, pricam ti iz iskustva.
 
Ako budes pravio valjak gledaj sa velikim segmentima,mani se malih.
Imam i jedne i druge,mali lose valja vece dzombe,laksi je.
 
Nazad
Vrh