Koju rasu pasa imate ili volite

Svaka čast !

Lepo bi bilo da joj šampionskom titulom krunišete rezultate.

Ne radite to zbog lične promocije,ovo treba uraditi u cilju popularizacije rase i promocije odgajivača koji je osmislio kvalitetnu roditeljsku kombinaciju.

Pozdrav
 
Ne želim da potcenim ni jednog psa ali to što se radi kod nas na izložbama je strašno.To je jedini razlog zašto moje pse ne vodim na izložbe jer imam utisak ko da sam na stranačkom sastanku. Držim ih zato što ih volim a moje pse uglavnom vodi prijatelj iz čije sam odgajivačnice nabavio prve pse ja sam samo bio 2 puta i rekao nikad više.
Kada sam pričao sa jednim švajcarcem koji ima predivnog belgijskog malino da li ide na izložbe gledao me bledo ko da to kod njih ne postoji kaže prvi put čuje za tako nešto.Ja se pitao ko je lud on ili ja.
 
Ne želim da potcenim ni jednog psa ali to što se radi kod nas na izložbama je strašno.To je jedini razlog zašto moje pse ne vodim na izložbe jer imam utisak ko da sam na stranačkom sastanku. Držim ih zato što ih volim a moje pse uglavnom vodi prijatelj iz čije sam odgajivačnice nabavio prve pse ja sam samo bio 2 puta i rekao nikad više.
Kada sam pričao sa jednim švajcarcem koji ima predivnog belgijskog malino da li ide na izložbe gledao me bledo ko da to kod njih ne postoji kaže prvi put čuje za tako nešto.Ja se pitao ko je lud on ili ja.

Naša Kinologija je posebna priča, KSS je davno prestao da se meša u svoj posao.

Većina sudija ide linijom manjeg otpora i gleda da se ne zameri organizatorima izložbe,kako bi ih ovi pozvali i naredne godine ili preporučili drugim organizatorima izložbi.


Izložbe treba posećivati ali selektivno,treba pogledati ko sudi određenu rasu i razmisliti da li nas zanima mišljenje određenog sudije.
 
Ne želim da potcenim ni jednog psa ali to što se radi kod nas na izložbama je strašno.To je jedini razlog zašto moje pse ne vodim na izložbe jer imam utisak ko da sam na stranačkom sastanku.

Ne pripadamo niti jednoj stranackoj opciji.:osmeh::ppozdrav:Normalno...salim se. Ima svega i svacega na izlozbama.
 
Ja iskreno uživam dok na TV-u gledam te manifestacije, ali svog psa na izložbe ne vodim iz dva konkretna razloga.
Prvi je što su opštine gde se održavaju od mene mnogo udaljene, za mene prilično skupo, za psa veliko maltretiranje, a treba uskladiti i poslovne obaveze. Druga stvar je da postoji veoma mali broj odgajivačnica rase čiji sam vlasnik, a upoznat sam da su vlasnici odgajivačnica upravo delegati tj sudije na većini takmičenja.
Inače pas ima uredne papire, zdravstvenu knjižicu, lepo sam ga vaspitao, socijalizovao, propisno i kvalitetno odhranio, sve vakcine, revakcine, čišćenja redovno dobijao, ispunjava sve norme za svoju rasu i prelepo izgleda. Meni je trenutno važno da je zdrav i aktivan i naravno dobar i veran ljubimac.
Ko zna, možda jednog dana ...

Ovo su "poznati" Medini rođaci :
Deda Brend ... Stric Baron i tetka Bjanka ... Tetka Bjanka ...
I na kraju moj anonimni Medo ...:osmeh:... Sa tri nedelje, nemam pojma koji je od ove trojice ... :osmeh: ... Sa godinu dana ...
 
Poslednja izmena:
Ovo vredi pogledati :ppozdrav:
Naravno, uvek ... ::super:: ...
------------------------------------------------------------------------------

Evo zašto je ljubav između čoveka i psa tako jaka ...

Pas odvajkada važi za "najboljeg prijatelja čoveka", a Japanski naučnici su sada otkrili da je ta ljubav dublja nego što se verovalo.

clicker.gif

Istraživači sa Azabu Univerziteta navode da nivo oksitocina, hormona čije lučenje utiče na jačanje veze izmedju roditelja i dece, raste kod čoveka i psa kad se druže, posebno kada jedno drugom gledaju u oči.
Njihovi eksperimenti su pokazali da su tokom hiljade godina od pripitomljavanja prvih pasa, ljudi i njihovi četvornožni prijatelji razvili taj instiktivni mehanizam vezivanja.
Poznat i kao "hormon ljubav", oksitocin se proizvodi u hipotalamusu, a luči ga hipofiza. Utiče na veze emotivne prirode, majčinsko ponašanje, porodjaj, dojenje, kao i na seksualne nadražaje i druge odnose.
"Oksitocin ima pregršt pozitivnih efekata na ljudsku psihologiju i fiziologiju", izjavio je Takefumi Kikusui, profesor veterine i vodja studije, objavljene u časopisu Science.
"Imam tri pudlice i osećam snažnu vezu s njima. I sam sam učestvovao u eksperimentu, i moj oksitocin je skočio za 300 odsto nakon što smo se ja i moje pudlice gledali oči u oči", naveo je japanski naučnik, prenosi AP.
Istraživanje je obuhvatilo razne rase pasa - Šnaucere, Zlatne Ritrivere, Labradore, Pudlice, Biglove i mnoge druge ...

Izvor:TANJUG
 
Poslednja izmena:
Nele,predivni :bravo:
Pošto sam i sam lovac pre 11 godina sam nabavio mađarsku vižlu ,kada sam ostao bez nje obećao sam sebi da isključivo Vajmarci dolaze u obzir što se tiče ptičara.
 
Хвала Талиану, женка је моја, а мужјак је из Сомбора.
Прелепа пасмина о којој се мало зна код нас, углавном се пљује по њој јер људи нису нигде ни имали прилике да се упознају са њом. Како год, нека тако и остане, а ја се не жалим и не бих је (пасмину) мењао.

Један мој брат је имао прилике да лови са мном, каже нудио му један другар пса али није га узео јер су му свашта рекли. Реко, полако видећеш и сам. Да не паметујем, ево његов цитат.
Sto se tice nje, nemam komentar za rad u lovu i ljubav koja vlada izmedju nje i Nemanje. Da se ne vole toliko ne bi ni lov bio takav. On pomisli, ona radi. Tako to izgleda. O njoj i pricam kad pricam o psima u lovu. I o jednom bretonu Denu sa kojim volim da lovim. A sto se tice aparata to je moj odnos prema tim naprednim tehnickim stvarima, nema te hemije kao izmedju njih dvoje . S tim da je ta nesudjena fotografija bila prava lovacka, marka, aport, sa puskom.
 

Ovo je Americki Baset Fred.Izdalo ga je srce krajem januara jos ne mogu da se naviknem da ga nema









www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
A ovo je mesanac poentera i cini mi se doge al je nasledio gene lovackog isteruje fazane kao lud.Zove se Crni, trebalo bi da se zove srecko jer ga je burazer nasao na ulici kao stene od mesec dana,ko zna gde bi zavrsio
da ga nije doveo kuci.
 
Nazad
Vrh