Koju rasu pasa imate ili volite

Ja imam Nemacke ovcare (godinama). Muzijaka i zenku. Jako su agresivni, sto meni i treba jer ipak je ovo Sumadija (sto oko vidi ruka nosi) :haha: :haha: :haha:Inace su u boxovima kao u zoloskom vrtu, preko dana, a nocu su pusteni na celom hektaru (ogradjeno je sve) :ppozdrav:
 
Lala iz Banata je napisao(la):
iskljucivo jazavicari.

Godinama držim jazavičare. Pametni, verni, smrt za glodare - pacove naročito!

Sada imam ženku po imenu Ribica, na slici doji mačiće.

20qo10x.jpg
 
A gde su njeni sisaju macku :cool: kodnas se desilo kad su istovremeno dobili male kuja i maca da su mali zamenili mame
 
ivanhoe je napisao(la):
A gde su njeni sisaju macku :cool: kodnas se desilo kad su istovremeno dobili male kuja i maca da su mali zamenili mame

Mama maca je stradala prelazeći ulicu, a mačići su imali jedva nedelju dana. Kučići su tada već bili za odbijanje, tako da je kuja samo nastavila da doji mačiće... I tako sad ti mačići imaju mačiće.
 
Ja sam doskora imao rottweilera, Jadnog smo morali uspavati bio je jako star i izgubio je vid. Ne mogu ga prezaliti i resi sam da vise ne drzim kere. Za vreme bombardovanja sam imao zivi radar, cim legne u zadnji ulaz ud kuce za 5-10 minuta nesto ce bombardovati oko NS. Inace mogli su da se cuju avioni a on seta po dvoristu nema nista od rabote. Zena je dobila fobiju samo je gledala Maxa, tako se zvao dali je lego u vrata. Tako da bar zsad ne razmisljam da nabavim drugog. Ako i bude bice opet rottweilera.
 
Do pre dve god imali smo par-jazavicara. Prvo nam je stigla ženka i prvi put u životu se muž vezao emotivno za neko pseto! Čak pri popodnevnoj dremci za mene više nije bilo mesta na dotičnom ležaju! Mužjaka smo kupili na poljoprivrednom sajmu sledeće godine, pa je buduća žena prvo bila majka dotičnome. Ali su joj se navike obile o glavu, pa pošto je i ,,muža,, vaspitala u maniru-sve što leti za jelo je!-posle trećeg harakirija u živinarniku dobiše šut kartu u duetu! Samo zbog klinaca njie bila obešena tog sudbonosnog dana-vec je udomljena daaaaleko od nas!
Sada imamo labrador-retrivera, ženku koja nikako da se razmnoži na veliku žalost okoline. Prošle god je oštenila dva zift crna kučeta, i što se mene tice dosta! Jaaako voli da jede i pre liči na tele, kako joj tepaju komšije!
Probala ja da joj doteram liniju-al ne mere! Što manje jede kući -ona sve deblja-dok nisam otkrila tajnu!
Zamislite pseto koje prosi!!!! Osim mog oboka iznudi u komšiluku bar još jedan-i to ide oko ograde (žičane) i dotle ,,kuka,,i ,,govori,, dok joj ne udele štogođ.
A usled nedostatka sopstvene ,,dece,,i ona je usvojila-mačiće!

2vll995.jpg
 
agika 2 kako opisuješ tu ženku tačno vidim moju retriverku , jede ko mećava sve redom čak i kukuruz cepa , a posebno me interesuje to ,,govori,, , pošto se i ja sa mojom "ispričam" svako jutro , kako mi je to prvi put da vidim-čujem kera da tako mumla mislio sam da je moja posebna ali izgleda da ih ima još koji "pričaju" a zanimljivo je to što je i vaš isto retriver

i još nešto uvezi retrivera kako se borite sa dlakom linjanjem ? osim četkanja
Post je spojen: [time]1255637423[/time]
_________________________________________________
tu na slici vidim da ima lep rep debeo takav je imala i moja e sad se "presvlači" za zimu i stvarno je smešna , ima tanak rep , kako je kod vas ?
 
Da cujete samo kako haski prica ujutru, pa jos ako ga zezam za dorucak, pa on pocne da se svadja... moracu da ga snimim jednom, kao crtani film je!!!
 
I moja ženka retrivera je strašno alava, i svi živi pričaju sa njom, a najviše voli da se tresne na leđa da se mazi, mada zna i da zalaje. Jel ima neko mužjaka, pa neproleće da pravimo biznis. :D
 
Neznam kako hranite kerove , posebno retrivere ? jel im dajete odredjenu količinu hrane ili kako ? ja kupujem džak granula od 20kg po 1800din , i to im traje oko 15-20dana , sipam im granule u jednu kofu i to im tako stoji napolju i jedu kad su gladni pa kad pojedu do pola kofe sipam im ponovo, a znam ljude koji mere dnevne količine pa im toliko daju da pojedu , normalno moji dobijaju i šta ostane posle ručka-doručka , to im je onako još +
Post je spojen: [time]1255676584[/time]
_________________________________________________
Branko biće slika samo da mi brale pošalje
 
Ovo su Taša i Boško iz njegovog bebećeg perioda! Negde se zagubile ostale slike.

mkhyt1.jpg

Mislili smo mali pas mala šteta u dvorištu-ali zeznuli smo se! Tek kad je Sara stigla shvatili smo da ja sa njom šeta mnooogo manja. Jazavicari su izrovašili dvorište nasitno, potamanili polovinu od pernatih stanovnika avlije a o zapišavanju sadnica da i ne govorimo.Cipela i papuča nismo mogli da se nakupujemo-samo ostavi napolju i dobićeš ih nazad u fronclama.
Sara nikad nije ni pokušala da napada obuću, napravi doduše king-sajz rupetinu kad krene da se sklanja od vrućine-ali ima svoja dva mesta i to je to. Doduše ne smeš da posadiš ništa pred njom jer to iskopa-a ako je neka sukulenta u igri, sa uživanjem će da je smaže! Ne smemo da uberemo voćku isred nje jer skapira ,da ako mi jedemo može i ona!
Prošle god nismo obrali niti jednu jabuku sa stubastih voćki-sve je obrstila pre nas. Jagode i maline su posebna poslastica, utim pre što ona ustane pre mene i dobije većinu plodova!
Extra se hrani, kakve granule-domaća klopa i voće! Zato joj se dlaka sija a imaaaa je navolju! Puna kanta svaki dr dan kad se ne ,,mitari,, a sad ne smemo da je dotaknemo-sve leti u snopovima sa nje!
E, neka ja ona ptičar u duši !-ali živinu ne dira. Piliće obožava (ne da jede) jednodnevne smo držali na dlanu dok ih je njuškala i lizala i tako sa svakom prinovom, sa ćurkama je sklopila prećutni sporazum o izbegavanju, jedino je patke muče. Kad ih vidi igra meso na njoj ali.... zna da se sme da ih pipne!
Mnogo pametna rasa, umiljata i veoma ,,brbljiva,,.Eto nisam znala da im je to rasna odlika. :haha:
To sam ja-Sara
2ppkbh2.jpg

Mama i kuce
24m7pew.jpg


A to smo mi-maleni i slaaatki!
10ymb6c.jpg


oaxbpv.jpg
 
jhona DERU je napisao(la):
sipam im granule u jednu kofu i to im tako stoji napolju i jedu kad su gladni pa kad pojedu do pola kofe sipam im ponovo,
Ubices je ::lose:: Odraslom psu se daje 1X dnevno sto potrosi za 10` i 1X nedeljno dijeta
 
Ajde Džoni, uslikaj burazerovu Beti. Davno nisam video umiljatije štene.
Branko evo je ...
16c5smo.jpg


Ubices je ::lose:: Odraslom psu se daje 1X dnevno sto potrosi za 10` i 1X nedeljno dijeta
Nevidim da joj nešto fali :sta: i nju i ovog vučjaka što imam hranim tako već godinama i nefali im ništa nisu uopšte debeli ili neuhranjeni znači sasvim su ok
Post je spojen: [time]1255728104[/time]
_________________________________________________
Ja mislim da je bolje da jedu kad su gladni malo po malo kad hoće nego kao da se najedu jednom za ceo dan ? Zamisli ti sebe da ti daju da jedeš samo jednom dnevno
 
Nazad
Vrh