Koju rasu pasa imate ili volite

Opet ja malo da smaram... sto se tice kucnog cuvara odluka je pala na vucijaka,nadam se da je komsija rezervisao stene kao sto je obecao,parenje je bilo pre mesec dana,sad me deli jos 3 meseca do preuzimanja steneta,e sad mislim da sam bas ovde procitao da su zenke privrzenije vlasniku i bolji cuvari,a na netu gledam cene i vidim su muzijaci nesto skuplji od zenki,a nije mi bas najjasnije.
Inace stene je 50-60e bez papira.
 
Generalno, iz ličnog iskustva znam da je tako!!!
Uvek ostavljam žensko štene, bilo koje sorte, bolje pazi na kuću, i smatra je svojim, pa ga onda i bolje čuva i brani...
Imao sam i muške kerove, malo-malo, pa pronađu način da brisnu van ograde, i šorom šajke!!!
Nikada u dvorištu kad Ganci obilaze "atar" u potrazi za "sekundarnim sirovinama"!!!
 
Opet ja malo da smaram... sto se tice kucnog cuvara odluka je pala na vucijaka,nadam se da je komsija rezervisao stene kao sto je obecao,parenje je bilo pre mesec dana,sad me deli jos 3 meseca do preuzimanja steneta,e sad mislim da sam bas ovde procitao da su zenke privrzenije vlasniku i bolji cuvari,a na netu gledam cene i vidim su muzijaci nesto skuplji od zenki,a nije mi bas najjasnije.
Inace stene je 50-60e bez papira.

Uzmi zenku i daj jos 20 E za papire pa ces kasnije moci i ti koji evro da zaradis.
 
Ne trebaju mi papiri,ni zarada pre ce biti koji evro za kastraciju,nego da nabavim kera da cuva dvoriste,a onda cuvam dvoriste od drugih kerova u teranju. :osmeh:
Inace nastala je promena plana,jer jedan forumas nije sacuvao svoju kerusu koja se ovih dana ostenila,tako da stene dobijam od njega,zapravo dva steneta drugo za komsiju.
huletz.jpg
 
Zenska su oba. Sto se tice boje ne znam...pre bih uzeo ovog crnjeg,ali je levi bas dosta veceg rasta samo se ne vidi na slikama.
@Kosjerac nisam znao da se i zato kerovi uzimaju,ovih dana su kucu radili ne znam kako cu otici tamo od komsija ima da me zezaju posteno. :ppozdrav:
 
Zenska su oba. Sto se tice boje ne znam...pre bih uzeo ovog crnjeg
Za njihovu rasu dobro je da ima i ovu svetliju što pravilnije raspoređenu ali i braon boju, a poželjno da ona ima što više nijansu na narandžastu. Oni su još mali pa će se boja i nijansa znatno promeniti.
U svakom slučaju dobar izbor, ti psi su inače moja večita ljubav.
Srećna nabavka ... :ppozdrav: ...
 
Sad imam sledeci problem sa stenetom od 4-5 meseci, kao omanje prase je i kad ga pustimo sa lanca on juri kokoske po dvoristu,nece da ih udavi kao lovacki pas,ali bi se igrao i onda kokosku pritisne sapama ili vilicom ugnjavi. Kako ga tu vaspitati ?
Nesto mi slabo reaguje na komandu kad mu kazem da ostavi,jednostavno budem pored steneta ali ono bi se igralo i kokoske jurilo.
 
Sad imam sledeci problem sa stenetom od 4-5 meseci, kao omanje prase je i kad ga pustimo sa lanca on juri kokoske po dvoristu,nece da ih udavi kao lovacki pas,ali bi se igrao i onda kokosku pritisne sapama ili vilicom ugnjavi. Kako ga tu vaspitati ?
Nesto mi slabo reaguje na komandu kad mu kazem da ostavi,jednostavno budem pored steneta ali ono bi se igralo i kokoske jurilo.
Kod tebe sad samo petao nosi jaja :haha: Daj ga kod mene na obuku.Il ce postovati koke,il nece preziveti.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh