Koju rasu pasa imate ili volite

javur4.jpg


Zagotivio sam ga na prvu :osmeh:
 
Da, to je Belgijski ovčar, Malinoa.
Kao što je i neko od kolega gore naveo, psi te rase se ne uzimaju za kućnog ljubimca.
Vrlo su aktivni i iziskuju posvećenost i rad, dnevno barem sat vremena, neki minimum za bilo kakav uspeh.


Послато са SM-J330FN уз помоћ Тапатока
 
Pošto smo pričali o Malinoi vidim da se poklanjaju neke mlade ženke koje jako liče na Malinoe. Za one koji samo žele ljubimca u dvorištu ili stanu to može da bude bolja varijanta od čistokrvnog psa a i uzrast im je OK, po meni bolje uzeti tako nego štene od dva meseca. Moji psi su bili državni pa sam ih privatizovao i ako nisu bili štenci kada sam ih usvojio jako su poslušni i vezani za mene ali sam izbegao tipične probleme sa štencima.

Jedna lepa sterilisana ženka čeka da je neko usvoji: https://www.kupujemprodajem.com/Kuc...azi-Dom-70640258-oglas.htm?filter_id=33902190

Ove ženke mi izgledaju blentavo-dobrodušno a još su vakcinisane i sterilisane: https://www.kupujemprodajem.com/Kuc...Malinoa-70697382-oglas.htm?filter_id=33902190
 
@LakiPa
Slažem se sa tobom u potpunosti. Kupiti psa od odgajivača rase za kućnog ljubimca ili mezimca dece je u 99% slučajeva izuzetno skupo, zato što su ti štenci ili ako se prodaju kao zreli psi već jedinke u koje je uloženo u startu sredstava prilikom izbora mužjaka, potom vremena i rada u izgradnji karaktera i svega drugoga, da ne ulazim sada u detalje.
Kupovina psa od tzv. ,,štancera'' za simboličnu vrednost, koja je nekada manja od iznosa cene koju čine:
-sredstva za čišćenje parazita (min. 5puta)
-vakcine (min. 4kom)
-fci rodovnika,
vrlo rizičan potez jer se dovodi u pitanje da li je taj kod tog psa uopšte bilo šta urađeno od gore navedenog.
Послато са SM-J330FN уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:

Ovo je pas tj. rasa koji mi se jako dopada, ova ženka je malo ugojena ali generalno po meni tako treba da izgleda NO.
 
Da, sami sebi sapliću noge, blago rečeno UŽAS!

Послато са SM-J330FN уз помоћ Тапатока
 

Slikovit prikaz kako je tokom vremena uništavana rasa. Na početku svog postojanja kao rasa NO je bio sitniji i agilniji pas jako sličan današnjem Malinoi a onda su krenuli da selekcionišu krupnije jedinke, krupniji psi su bili popularniji pa je u tom pravcu krenula selekcija.

Ironično, danas se na izložbama ne pojavljuju sivi psi jer se ne priznaje ta boja a prvi registrovani NO je bio sive boje, siva boja je najzastupljenija al eto nije priznata.

Većini nije poznato da je Ziger prvobitno osmišljen za Dobermane ali su ga kasnije odgajivači NO prihvatili pa se pogrešno misli da je to namenski osmišljeno isključivo za NO....
 
многе расе су уништене 'селекцијом' а н.о је једна од њих....

послато са sm-a520f уз помоћ тапатока
 
Ziger je takmičenje u jedenju kobasica i ispijanju piva. :osmeh: Šalu na stranu, u pitanju je takmičenje za NO.

 
Boli me kad procitam ovu temu...imao labradora retrivera...dobro manje-vise retriver, kad mu das nesto to vise neces da dobijes,video sam ga kako seta sa nekim kucicima i pricao sam mu da se na hvata u lose drustvo ali nije slusao i izgleda ga neko capio...sad kao glavnog psa cuvara imam macku...podgojenu doduse ali ipak je macka.
 
E, to je kera, štogod prima! :ppozdrav:

Koliko je kod nas sve izokrenuto i naopako ogleda se i u tome da se štene Pulina može dobiti za flašu rakije a štene nekih stranih rasa koje nisu Pulinu ni do kolena koštaju više desetina hiljada dinara. Valda će i kod nas jednog dana ljudi početi da vrednuju ono što je naše i dokazano kao dobro...
 
Nazad
Vrh