Koju rasu pasa imate ili volite

Nocas su kod mene u komsiluku popajali par pusnica odnevsi meso,pored mog dvorista su prosli u komsinsko,moje su preskocili da li zbog njih dvojice stvarno ne znam ili Sam samo imao srece,mada mi cerka kaze da su se kidali od lajanja oko pola jedan,dete nije spavalo ucilo za ispit.

Moram im naci devojku,ovaj Kroki hoce da malo luta po tudjim bastama dok ovaj drugi ni makac iz dvorista.
 
Saša nabavi ti njima jednog Šarova (Šarplaninac) i onda si miran, nema ništa i niko da ti trupne u dvorište.

Pa kera mora da laje, ako ne laje kakva je onda to kera? :)
 
Vidim da je tema opet zaživela što je jako dobro. Ni ja doduše odavno nisam postavio neku sliku.


fotografije-037.jpg
 
Poslednja izmena:
Imam kod mene kuci NO starog 2 godine a na imanju su mi sarplaninci.
Razmisljam da uzmem za kuci za cerkicu neko stene neke mirnije pasmine ne preterano zahtevne za svakodnevni rad (NO zahteva malo istrcavanja i rad). Videcemo do proleca sta bi moglo.
 
Pudlica je super kombinacija za devojčice.

@đađo74
Kako ti je ljubimac sa zdravljem, milsim da li ima često zdravstvenih problema?
 
Maltezer mi se svidja ali njih i pudlice mahom svi cuvaju u kuci. Ja nemam nameru, jer iskreno ne volim da drzim pse i macke u kuci. Nesto bih joj uzeo da moze napolje da trckara sa njim i da se igraju. Boks imam a ako se isdresira da ne izlazi na kapiju boks mi i ne treba samo da spava u kucici. Zenini su recimo imali zlatnu retriverku do pre 2 godine. To je bio izuzetno pametan pas, i umiljat i bas tako naucena da ne izlazi. To mi je neka zadnja opcija jer sam imao na umu manjeg psa.

Послато са Moto G (5S) уз помоћ Тапатока
 
Ja sam pre neki dan u obilasku atara nasao pored puta neko izbacio tri steneta rotvajlera nazovem druga u azilu kaze ajde ih donesi udomice ih .I tako sad ja imam jednog muskog rota od ta tri steneta udomljenog klinci hteli sva tri odnosno najmladja cerkica kaze tata nas je troje moras ih sva tri uzeti:osmeh: ali reko bice mnogo kad porastu!Sad posto prvi put imam tako nesto u dvoristu kakva su vasa misljenja neki kazu da su opasni za vlasnike i njihovu decu neki ih hvale kako su idealni i misljenja su oprecna za sada je stene umiljato i vec se igra sa klincima.Ja sam hteo da im kupim stene vucijaka ali je ovo ispalo tako iznenada i ne znam samo se nametnulo pa racunam da necemo imati nekih problema sa njime kad poraste.
 
Moj ujak je lepo rekao - Kerovi su ti kao deca,ako ga zapostavis nece se nikako razviti ono sto zelis, ako ga maltretiras i on ce tebe kasnije a ako mu poklonis samo delic paznje on ce ti to vratiti stostruko


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
To izgledaju kao kucici kojima je potreban pas cuvar da i njih nebi ukrali:osmeh: znas bio kod nekog coveka ne secam se sta smo radili...i vidim kuce na lancu i ima male stence i kao jao kako su slatki da sam ih pomazio i u jednom trenutku razmislim `edge gde si krenuo?` jer rotvajler zenka je bila u pitanju-kazu psi osecaju koji su dobri ljudi ali reko bolje ja da ne osetim ostre zube na ruki...:sta:
 
@đađo74
Kako ti je ljubimac sa zdravljem, milsim da li ima često zdravstvenih problema?

U prvoj i drugoj godini života dešavalo se da čim dobije na težini više nego je normalno,a usled brzog rasta počne hramati na jednu od prednjih nogu. To se uspešno rešavalo Cal-De-Phos tabletama, dok je par puta bilo potrebno uključiti i Artroflex. Hramanje bi potpuno prestalo već posle 4-5 dana.
Jednom je takođe u prvoj godini prehladio krajnike (mojom greškom, posle šetnje i istrčavanja popio je gotovo zaleđenu vodu, koju sam zaboravio skloniti). Simtomi krajnika su takođe hramanje ali se noge naizmenično menjaju, par dana hramlje na zadnju levu naprimer, pa onda prestane i počne da prednju desnu i tako u krug. Takođe vidno otežano gutanje, suvih granula pogotovo. Posle nedelju dana terapije (Palitrex) i tri dana (Panklav) problem je bio rešen.
Nikad nije imao problema sa kukovima, što je ako tako mogu reći i najbitnije.
U poslednje tri godine (u septembru je napunio pet) zaista nije bilo nikakvih zdravstvenih problema.
Inače jako zahvalan pas. Mnogo brzo uči, čak i ono što se ne traži od njega, poslušan je, vezan za članove porodice. Može se bez problema ostaviti ceo dan u dvorištu bez bojazni da će nekoga napasti, ili da će negde odlutati. Drugi ljudi i drugi psi ga ne zanimaju.
 
Ja imam jednog avlijanera sa kojim jedva izlazim na kraj kad sad mi se pojavise u dvoriste jos 5 komada. Mali stenci mozda tek nesto vise od mesec dana ako imaju. Izgleda da mi ih neko furnuo u dvoriste. Sad ne znam sta da im radim, a ne zna ni Gari.
 
Svi ovde znaju kako ja delim pse
Ako valja ostaje u vrhunskim uslovima
Ako nije dobar zna mu se
Imam kuju vučjaka 5g odlična prava vredi ko čovek

E sad hoću da nabavim KARAKAČANSKO KUTRE pastirski pas ĆUKO sa Stare planine obicno crno beli ,braon beli velicine vučjaka malo veći treba mi za ovce i dok je moja kujetina u snazi da ga vaspita


Poslato čelo-basče uz pomoć 'levatora
 
Pisao sam vec mesanac nemca i posavac, slucajno se zaigrali kerovi pa ispao on :osmeh: Sve je povukao na pticara sem karaktera i zelje da juri nesto to mu je od posavca :osmeh:

I jesam mator covek, al krenula mi suza kad sam ga nasao :osmeh:
 
Nazad
Vrh