Zmaj berači kukuruza

mogu li se naruciti kod njih tj da posalju? prosle gume su mi trajale 30-40 hektara one s manjim zubima su se izlizale skroz a sa vecim poneka je otisla skroz al drze se

sto kaze kolega Milos, jel radio ko to? uzeti sa dvorisne komusaljke sto i ubaciti u berac?
 
Ne bih da tvrdim ali mislim da je pisano i to relativno skoro o ubacivanju gumenog valjka umesto metalnog. Ljudi rekli da će tako da kruni kukuruz. Kažem, ako se dobro sećam, moguće da sam povezao nešto pa ispada da lupetam.
 
I ja sam citao da je neko menjao I da mnogo trosi kukuruz. Ja sam uzeo one malo vece, 64 valjda idu na osovinu. One najmanje sam skinuo, bilo ih oko 100. Ja sam prezadovoljan sa ovim malo vecim.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ako misliš na bradarića , nije.

Evo danas je šurak pustio zmaja u pogon , brao sebi a ja nisam bio tu , uglavnom hvali ga na sva usta mada mu nešto ni ne vjerujem dok ne vidim.

Ja sam mu sredio stanje oko elevatora pošto je bilo katastrofalno , donje kućište sa ležajevima je otpalo , elevator se ljuljao kao na vodi , falilo 8 lopatica , ostale sve pokrivljene , zubi na konusnom prenosniku pogona elevatora stavljeni neki bez veze pa sam uzeo nove , takođe sam i malu osovinu novu stavio , naravno i ležajeve koji su došli pod ruku.
To je bilo na brzaka jer smo ga morali staviti u pogon da šurak obere svoje jer burgon nema vremena pošto je stalno u uslugama.
На њега мислим,он има 222 таквог изгледа за који сам чуо проверено да је 3 године старости убачен у гаражу у више није радио,(ратна заплена).Колико си тај платио,и чиме га вучеш?
 
Za sada ga vuče T40 a za sledeću sezonu 52ka dok joj sredim motor .

Nisam bio skoro kod bradarića , teško sarađujemo tako da neznam šta ima.
 
Danas mi skiknuo lezaj pa osovina fasovala a boga mi i remenica, interesuje me gde bih mogao da kupim polovnu ?



Remenica da se vari ne moze jer fali delova.
 
A de ima da se kupi nova remenica ?
Inace ima berac da uradi manje od 10kj ove godine, samo svoje i bas bliznjima, nema kirijanja i loma na tudjim njivama za sicu. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh