Zmaj berači kukuruza

Montoja imaju oni prav ugao nego brate istupilo se. Probaću da nadjem dobrog kovača i da ih on dovede u ispravno stanje.
 
A da probas da ti ih masinski obrade I skinu I naoste sve pod istim uglom? Ne onaj prav ugao, nego ugao gde sece, moze masinski (ne znam dal na strugu ili sta vec) da se skinu svi pod.istim uglom I svi jednako budu naostreni.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Montoja imaju oni prav ugao nego brate istupilo se. Probaću da nadjem dobrog kovača i da ih on dovede u ispravno stanje.
Nisi ti mene razumeo
pri trosenju ostrica se sa kraja ka vertikali tela noza zaobljuje i dobija ugao, znaci nije vise u osnovi pravougaona vec trapezasta
taj noz je za menjanje
Nov noz je 200 din i mislim da se ne isplati zezati s time
 
Tako i ja ja moram da zamenim moje ove godine. Naoštrim ih polako brusilicom sa onim diskom sa šmirglom oštri ko žileti. I ne tupe se ali i ne seču kako treba. Na stablu se poznaju udarci ali nikako da preseče valjda ona kosina gurne stablo u stranu a ne preseče ga
 
Колеге мисле на крај ножева,као и на ротокоси ако није крај под 90 степени одмах лоше коси...
 
Montoya a gde to imaju da se uzmu novi nozevi? I ima li tu da se uzmu i oni srafovi za njih? I hvala na predlogu
 
Jedno pitanje. Jel na beraču 214 imaju 3 leva i 3 desna noža na sečki (tarupu)? Jel mogu da se stave i oni noževi sa oštricama na obe strane ili je bespotrebna kupovina?
 
Zna li neko koliko ukupno ima onih malih metalnih zuba (neko ih zove zečiji zubi koji su zabodeni u drvo) za čišćenje komuše na mom beraču 214? Ngde mi fale a možda bih zamenio sve pa me interesuje ukupan broj. I ako može neko da mi objasni kako se menjaju ovi što su ostali? Da li ih samo ubacim unutra i stavim novi ili moraju da se izvade napolje?
 
Zna li neko koliko ukupno ima onih malih metalnih zuba (neko ih zove zečiji zubi koji su zabodeni u drvo) za čišćenje komuše na mom beraču 214? Ngde mi fale a možda bih zamenio sve pa me interesuje ukupan broj. I ako može neko da mi objasni kako se menjaju ovi što su ostali? Da li ih samo ubacim unutra i stavim novi ili moraju da se izvade napolje?
Te sto budes kupio oni su od obicnog lima. Ja sam imao par novih nozeva od kose i od toga pravio sam. Uzmes jedan nov zub i kad iseces nekoliko kockica od noza spojos ih lepo i stegnes u stolarsku stegu, zajedno sa tim novim i brusilicom seces.

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Borko stavi neku sliku da vidim taj tvoj rad. A pitao sam koliko komada je ukupno na obe osovine. Ja ipak moram to zameniti jer beram samo meni i ne radim usluge. A hocu da mi se lepo ocisti. Mada je moj problem u tome da mogu da berem samo kad ima rose. Tad je svaki klip ociscen i nema liski od sarovine u bunkeru. Kad ugreje to je cudo koliko krsa ima. Ne znam mozda jos nesto treba da odradim da bi i tad mogao da radim. Svaki savet od vas svih je dobro dosao.
 
Nazad
Vrh