Zmaj berači kukuruza

Nomex Šabac 4 560din.

Aj molim te, ako nije problem, kad ti stignu novi valjci da izmeriš kolika je visina rebara na početku i na kraju. Verujem da će ne samo meni, već i mnogima značiti ta informacija, kako bi znali koliko su nam potrošeni otkidački valjci. Nije na odmet ni koja slika tih novih valjaka... :cool:

A što se tiče navarivanja imam proverenu informaciju: Super Ni (Jesenice) elektrode za sivi liv, može na klasični naizmenični aparat, dobro očistiti od rđe pre navarivanja i polako! Navarivati u pauzama da bi temperatura bila što niža.
 
novi-valjci.jpg
[/IMG]Nema problema slikacu kad stignu i izmeriti,razgovarao sam sa profesionalnom variocem o navarivanju celom duzinom kaze moze ali s obzirom da ima cetiri strane postji mogucnost krivljenja(postoji mogucnost ne mora da znaci)Kad sam to cuo resio sam da to resim na laksi nacin::novac::Debljina rebra je dole 2cm a gore 2,5cm.
 
Poslednja izmena:
Da li torpedo 6206c moze vuci berac 214s i da li moze raditi sa njim posto ima samo jedan izvod za kipovanje?
 
Za koliko para se moze kupiti zmaj 214s posto vidim da jedan clan prodaje po 3000e a na sajtu MojAuto sam nasao po 1300e....koliko se krecu zmajevi jednoredni beraci po ceni?
 
Poslednja izmena:
Taj je iz Backe Topole...po kojoj ceni se krecu jednoredni beraci od-do?ocu da kupim zato i pitam posto neznam
 
Za koliko para se moze kupiti zmaj 214s posto vidim da jedan clan prodaje po 3000e a na sajtu MojAuto sam nasao po 1300e....koliko se krecu zmajevi jednoredni beraci po ceni?

Kada odes kod toga u Backu Topolu on ce ti reci, taj je bas prodat i odnet pre pola sata, evo ostao je ovaj od 3000e ako te zanima. To je njihova standardna prica tako je i kod ovih u Kovacici Crepaji i ostalim mestima svuda ista prica, takodje i za traktore ferguson za 1200-1300e ali kada odes toga nema. :osmeh:

Ako vec hoces da kupis, bolje potrazi od nekog domacina a ne preprodavca, moj savet. :ppozdrav:
 
a sto ne bi kupio 222 za nekih 3 do 3.5 hiljade zelembaca.Ako neces da radis usluge za tvoje moze torpedo izdrzati,ja sam kupio i hteo da ga vucem sa 4806
 
Nema problema slikacu kad stignu i izmeriti,razgovarao sam sa profesionalnom variocem o navarivanju celom duzinom kaze moze ali s obzirom da ima cetiri strane postji mogucnost krivljenja(postoji mogucnost ne mora da znaci)Kad sam to cuo resio sam da to resim na laksi nacin::novac::Debljina rebra je dole 2cm a gore 2,5cm.

Kolegin berac zmaj takodjer nikako nije htio uvlaciti stabljike ma koliko god da je priblizavao otkidacke valjke. Na kraju sam mu rekao da ih navari sto je i napravio. Uzeo je rebrastog zeljeza (za betonazu) 6mm promjera i cjelom duzinom valjaka na sve 4 ivice povario i tako je dvije godine brao bez ikakvih problema. Kasnije je prodao berac nekom svom rodjaku i ovaj bere bez brige.
 
a sto ne bi kupio 222 za nekih 3 do 3.5 hiljade zelembaca.Ako neces da radis usluge za tvoje moze torpedo izdrzati,ja sam kupio i hteo da ga vucem sa 4806
Za svojih 5jutara kukuruza mi nije isplativo kupiti zmaj 222...znam njih dosta sto rade oko 50jutara zemlje pa im je dovoljan jednoredni za berbu kukuruza a seju 10-15jutara kukuruza
 
Kolegin berac zmaj takodjer nikako nije htio uvlaciti stabljike ma koliko god da je priblizavao otkidacke valjke. Na kraju sam mu rekao da ih navari sto je i napravio. Uzeo je rebrastog zeljeza (za betonazu) 6mm promjera i cjelom duzinom valjaka na sve 4 ivice povario i tako je dvije godine brao bez ikakvih problema. Kasnije je prodao berac nekom svom rodjaku i ovaj bere bez brige.
Koliko bere godisnje sa tim valjcima kj,ha kako god?
 
Imam i ja tako, samo na glodalici odradili nagib na celiku da bude ostra ivica i navarili na valjak, druga im je sezona rade ok, berem oko 50kj. Uzeo mi kovac za to 2000din za par, znaci da sam za dva para imao jedan par novih. Mislim da su novi bolji ako vec neko pita :)
 
Nazad
Vrh