Zmaj berači kukuruza

kukuruz je preko 25% vlage.. spirala mi kida klipove(koji je lijek za to?) a kukuruz mi runi cini mi se na komusaljkama,i jedno pitanje,dali mali elevator tj lopatice moraju dodirivat dno elevatora ili morau bit odignute,kod mene je sada pola centimetra od lopatice do poda :sta:
 
danas probo brat svoj kukuruz sa Z222 i strašno ga runi i lomi klipove po pola,otkidacki valjci su na 26mm,ploce na 34 dole i 40 gore,nove gume na komusaljkama(Opruge 130mm),dali da poskidam nokte iz metalnih valjaka?

ako je pioneer onda ga dosta runi.....netko je ovdje imao problem sa oprugom koja pritišće valjke, pa mu je kidalo gume na komušačima, pa pogledaj opruge i da ti komušači dobro stoje, tj ležajevi komušača.....ako ima lufta između komušača, onda ga runi.......ili ako su oštečeni........

kakav je kukuruz kod tebe, jel se može brati??
 
hvala svima,probat cemo pa cemo vidit :ppozdrav: sto se blata tice toga nema,ide bez problema,a kukuruzi su odlicni kod onih koji su sve na vrijeme,imam sijanog prije uskrsa i taj je zrel za branje,i imam grupe 300 sijane krajem 5 mjeseca taj ce za 2 tjedna,inace danas sam bio u Osijeku i od Koške prema osijeku uz cestu koliko sam vidio ima kukuruza baš baš zrelog,stabljika zta cijela i klipovi se objesili vec..
 
kod mene još malo zeleno, zamjenio sam gume na komušačima, i probao berač.......na 1,5t klipa sam imao 2 kante od jupola onako malo zelenog klipa, pa sam ga odvojio.......kukuruz je uredno uskladišten u čardaku i dosta je brzo i suši.......danas je opet palo malo kiše, tek toliko da pokvasi, al neću više dugo čekati, ako bude i zelenog, to ću odvajati, jer problem su divlje svinje......evo i filmić kako sada berač funkcionira i može se vidjeti kakav je kukuruz.......po mojoj procjeni oko 20% bolji nego prošle godine, gdje sam imao oko 9,5-10t klipa po jutru......prošle godine je išlo 4 reda za koš, ove godine nemogu istjerati 3 reda i curi iz koša, a još nema šuške kao prošle godine......

brzina je 2 spora, na 1600-1700 obrtaja, znači brzina kretanja oko 2,5-3km/h.......probao u 3 al rakete nemogu progutati, ovo je odlična brzina kretanja za ovaj kukuruz, sijan na 21cm





[url]https://www.youtube.com/watch?v=ZtWH8t1cq1Y



[/URL]
 
Onaj moj problem o kojem sam pisao pre dva dana (radilo se o svlacenju lezaja sa valjaka) sam resio tako sto sam unutrasnji deo lezaja zasekao brusilicom(malo,koliko sam mogao malim tankim kamenom),onda sekacem odvalio parce i izvlacio kuglice jednu po jednu.Posle toga sam lako svukao kuciste i svukao delove lezaja sa kucista i valjka.Drugog nacina nije bilo.Imao sam i radapciger i sa dva i sa tri kraka,ali ne vredi,nijedan od njih nije mogao da uhvati kuciste.
Danas stigli novi,sutra zamena
Hvala svima na pomoci! :ppozdrav:
 
Ako je neko slobodan i cita ovo a uzgred imao iskustva sa beracom 222 r dobro bi mi dosao jedan savet.Naime danas kad sam zavrsavao branje stao mi je levatos sto tera klipove u bunker.Kad sam proverio pozadi vidim da se okrece osovina od zupcanika koji je tera,okrece se i spirala sto skuplja zrna a drugi kraj osovine sto pogoni levator stoji.Sad da li je pukla osovina ili neka civija stvarno ne znam nemam iskustva sa tim tek sam ga kupio.Ja i drugar sutra ujutro popravljamo e sad ako je neko imao slicno iskustvo dobro bi nam doslo da se ne patimo mnogo.
 
Zna li neko koja je duzina kaisa od ventilatora na Zmaju 223 ? Gledam u katalogu ne mogu nigde da procitam...Imam neke kaiseve kuci ali ne znam tacno koji je u pitanju,svi su mi slicni
 
Da li neko zna koje sudimenzije kaisa zatarup na Zmaj 221, kako sammerio trebalo bi da bude 2075 unutrasnja mera, i gde mogu da porucim taj kais, jer ovde u okolini Subotice nema niko, a sta vise oni takve kaiseve mere po nekoj srednjoj dimenziji. Na primer po njihovom bi trebalo biti 2070 (srednja mera, unutrasnja je 2040) znaci meni fali oho-ho. Sledece sto kao imaju neki je 2096 ta srednja mera, ali ko zna kolika je je unutrasnja mera, jer oni to narucuju iz BG. Hvala unapred.
 
Hvala Tomo VS nazvao i narucio, nadam se da ce odgovarati.
Edit: Vec kad sam tu, kakva su vam iskustva sa obicnim nozevima za tarup naspram vidije, isplati se ulagati u vidiju ili ne, i da li ima uticaj humke zemlje koju misevi naprave i hrckovi na vidiju ili samo ako udare u nesto tvrdo tipa cigla, kamen itd.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh