Zmaj berači kukuruza

Nemoraš skidati klizač a redosled je vrlo prost. Skineš seger pa zatim poklopac sa mazalicom pa unutra imas jos jedan manji seger na osovini koji skineš i lancanik je slobodan da ga svučeš sa radapcigerom a montaža obrnutim redosledom. Vrlo prosto za kratko vreme se uradi.
 
Ne mora, treba ti radafciger
I dobar majstor da podesi taj berac da se ne patis vise

:osmeh::osmeh:
Jes vala pravo zboris,evo otvaram konkurs pa ko hoce i ima vremena neka se javi premda sam misljenja da bi jos trebao staviti nove gume na one komusacke valjke i onda bi ga doveo u stanje kao kad je bio nov.Koga god sam pitao da pogleda berac i po potrebi otkloni neke nedostatke svi su zauzeti tako da sam prinudjen ovde po forumu trazit pomoc i sam pokusat nesto uradit
 
Ima li negde zmaj 211 ili 212 sto ga rasure, ili na nekom otpadu? Naima treba mi jedna (dupla) remenica, sto goni tarup, sto je na kraju glavne osovine, i ne bih dao ~100-150 evra za novu takvu remenicu, vec ako ima negde polovan (napr. ako je "raspao" berac, pa je ostala ova remenica...).
 
Da, to je ta! Ako moze proverite, ti sitni nutovi su bitni (imam rezervnu osovinu, ali remenica fali). Hvala! (ako ima, mozemo preci na p.p., da ne smaramo ovde ljude)
 
icu sad proveriti pa cu javiti na pp. a osovinu novu rezervnu sam poklonio kad sam prodao berac i boga sta novih delova, meni nije trebalo..
 
Juče naručio danas mi stigli lanci iz Agro line
Sreća pa nije počela berba i nije mi hitno. Kada sam naručio lance za zmaja računao sam da će doći spojen lanac pošto na mojim starima se ne poznaje gde su spojeni tako su kupljeni izgleda nitovani. Ovi mi isekli dva lanca sa nekog većeg kotura i tako poslali. Pritom onaj tamo me nije ni pitao da li mi trebaju spojke i kako ću ja to spojiti pošto fali još po jedan par spoljnih segmenata.(oba kraja na oba lanca se završavaju valjčićem i fale spoljni delovi koje bi jednim klinom zanitovao)
Ili ne daj Bože da se setio da ubaci dve spojke u kutiju.
E ali zato iako sam mu rekao da ubaci cenu u dinarima ili to nije uradio ili mi je euro računao 121 dinar. Ali to ajde i nije nešto što nisam očekivao.
Prilično bezobrazno pogotovu što ću teško naći te spojke kod mene pa moram ili da naručujem ili da ubacim sa mog starog lanca
Neznam kako je kod drugih i kako drugi prodaju ove lance
 
Udario sam tarupom u kamen medjaš i pukne mi lezaj i pojede osovinu. Ima li gde povojlno osovina tarupa ili ima neko predlog kako rešiti problem krive osovine
 
Ja sam se loše izrazio nije kriva cela osovina vec taj deo gde ležaj naleže tu se iskrivila malo ili je optička varka kako je ležaj načeo kad je pukao pa sam našao strugara da to pokuša odraditi pa ću videti šta dalje ako neuspe
 
Nazad
Vrh