Zmaj berači kukuruza

Kolege kakva je razlika između beraca k2 i 220?Vidim da se dosta pisalo o tome da se lako vuce,dali to znaci da po ravnom moze da ga vuce 539?
 
ja sam nosio sa 542 zmaja 221 par sezona al nije to to, moze ga on vuci al ga tarup ubija, treba to okretati a kad je vlazna zemlja i propada, boga mi treba to i vuci.
 
Kod nas ima mozda par tih k2 koji su ispravni,cini mi se da najcistije beru a kazu ljudi koji su ih imali da ih traktor lako pogoni.
 
Daleko smo jos od branja, da se malo podsjetimo kako to izgleda....... Usput gdje se mogu kupiti uvlacni lanci i koliko kostaju?


 
To je ako se nevaram K2 i tu idu 3 kom po brazdi, javimi se na pp ostalo mom kolegi a svoj berač je prodao.
 
Kod mene u selu jedan poljoprivrednik bere bez i jednog privodnog lanca ali sto manje lanaca vise prosipa klipova kukuruza po njivi, po pravilu ih ide kao sto mica967 rece tri kom. rec je o beracu K-2 ili ZMAJ 220 to su beraci skoro potpuno isti.
Ja sam ih pre tridesetak godina remontovao i prodavao sa garancijom od godinu dana.
,
 
Ovaj je čini mi se godinama i radio sa dva po redu...... Htio bi to uštimati do branja......
 
Kazu ljudi da moze ali kao sto stara izreka kaze ,,moze i prst u oko"................ ali boli!:osmeh::ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Kolege kakva je razlika između beraca k2 i 220?Vidim da se dosta pisalo o tome da se lako vuce,dali to znaci da po ravnom moze da ga vuce 539?
Razlika izmedju K-2 i Zmaja 220 je najveca u samoj rudi K-2 ima ispod rude dve sajle za dizanje kljunova a Zmaj 220 nema sajle.
539 kao sto kazes moze da ga vuce ali nemoze da bere kukuruz, fali mu jos konja.
 
moze 539 i da vuce i da bere, brao sam i sa 539 i sa 542 i zmajem 221, par sezona..i to mi cak nije radilo duplo kvacilo na 542 pa sam direkt palio, i opet je ga je nosio...ali ako imas u dvoristu jaci traktor, nemoj to raditi
 
Imao sam 221, ko nov, i nisam htio raditi koš, prodao i uzeo ovog, ima kos, sve....., 221 mu nije ni sluga....... Prije sam imao izdrndanog k2, vukao sa mtz 82,sa 1000 obrtaja kardana.....
 
https://imgur.com/a/jUUHgzE

Ide li ovde neki stativ sto drzi elevator?

Prethodni vlasnik je pokrivio bunker ovde valjda treba da ide neka "sapa" da kada se kipuje kada krene da dize bunker podigne i elevator.Mene zanima kako izgleda ta sapa?

Da li treba neki stativ da napravim da kada podignem elevator kod kipovanja da ga zakljucam kada se dize bunker da nepadne da ne skrisi bunker.
Dosadilo mi spustanje hedera kada moram da kipujem.

Procitao negde da ima i rucnu pumpu za kipovanje bunkera ali to kod mene nema.

zmaj 214
 
Poslednja izmena:
Trebaju mi za K2 gumene lopatice za mali elevatori (onaj što nosi klipove do komušaljki) znate li ko ih pravi?
 
Nazad
Vrh