Zmaj berači kukuruza

Izvini i na zmaju su levi i desni valjci, a položaj šteluješ uzbljivanjem gde hoćeš, a ne kajlom. :cao:

Veruj mi, rado bi pazario dve baterije da eksperimentišem da imam novca viška, ali malo me obogaljila 2017-a, kredit za stan, renoviranje... Ali ko zna, možda jednog dana... :ppozdrav:
znam da ima ali ti verovatno nisi video na sipu ,opet,i na zmaju da ga uzubljujes,nemozes tako tacno da ga uzubis,opet,i da to sveodradis,na valjke treba naneti tvrdi sloj,pa to sve lepo prebrusiti,verujte mi,kad se sve sabere,nakupi se...
 
Video sam da se povela prica o ubrzavanju beraca, ovo su slike od 222,


Da li ovaj lancanik (oznacen zelenom strelicom), treba promeniti da bi elevator (koji nosi u bunker ) isao brze?
Da li taj drugi lancanik ima negde da se kupi, ili bi morao da narucim da mi neko napravi? :sta:
 
To je 222S na njemu ide dovoljno brzo elevator
Prve serije su imale malo drugaciji pogon elevatora i dupli zubcanik na kojem se mogla promeniti brzina... poput na privodnim lancim
 
Mislio sam da je ovaj moj berac "samo" 222, mozda se davno odlepilo ono S :haha:
Znaci nista od ubrzanja elevatora, steta, a bas sam mislio da je moguce
 
MA ni jedno od ta dva, jednostavno je usko grlo tamo gde ispadaju klipovi kukuruza iz komusaljke u taj levator, mogao bih da idem brze kad bi on stigao da ih odnese, da mi ne prave tu guzvu
 
MA ni jedno od ta dva, jednostavno je usko grlo tamo gde ispadaju klipovi kukuruza iz komusaljke u taj levator, mogao bih da idem brze kad bi on stigao da ih odnese, da mi ne prave tu guzvu
Pogledaj koliki je broj zuba kod nekog na 223, kod njega stize da odvuce
Kakvo ti je stanje lopatica, jel stoje dobro u odnosu na pod transportera, ako su se obesile nazad nece dobro vuci i da ga ubrzas
 
Ja sam na mom bivšem 222 stavio nove nosače lopatica koji su bili 5mm debljine i zakrivljeni ka napred tako da jako lepo nosi klipove i nikad nije bilo da nestiže da odnese a još sam radio na sporijoj varijanti.Nevalja ni da je lanac elevatora jako rašpanovan a video sam kod mnogih da tako rade da im tobož neiskrivi osovinu gornju ili donju ako se klip podbije pod lanac ili lopaticu.
 
Koliko da trazim za zmaj 222 , zadnji puta radio prije 10 godina , odnosno 8 ako racunamo dvije godine po 1 jutro svake godine. Pod krovom , otac ga pazio i mazio ,u branju svako jutro podmazivanje mazalica , godisnje max oko 25kj puta 20 godina, sumnjam da je obrao vise od 500kj. Pod krovom , gume jos citave na njemu, lezajevi na komusaljci prije mjenjani i jos neki. Boja posvjetlila.
 
Da,samo ko ce da kupi za te pare,kad znam nekoliko 222 koji su bili u ekstra sanju a otisli za 1800,i sad nedavno jedan za 2,
 
Ovaj jedan bio slucajno u dvoristu pa pitao , inace kaze da vozi za Srbiju, tako je i rekao da idu oko 2000E.
 
otkad im je pala tako cena? kad god sam gledao i raspitivao se bili su oko 3000-3500, za 2000 nisi mogao naci ni normalan 221
 
1100€ trazim za odlican, ko nov, 221, samo zovu, jedan dosao pogledati.....beraci vise nikome netrebaju
 
Nazad
Vrh