Zmaj berači kukuruza

Dam nekom da izbalira samo spustim sečku niže,ili skupim grabuljama (sunce)i zapalim ako vidim da ne mogu ko svet da zaorem,ako bude kišna jesen posle bude mraz onda zaorem bez problema nema ništa od gore ako to ne mogu onda ova druga varijanta.Od kad sam se rešio tarupa svanilo mi imam osećaj da se na tim beračima sve kvari zbog tarupa...
 
Risto za kukuruz takve zrelosti (kao sa snimka) i netreba gumena zvezda na eliminatorskim valjcima i po lepom danu ali neće da škodi.
 
imam jedino snimak sa te njive, al bralo se usluzno i dosta teskog i visokog kukuruza, i ide i tu bez problema, mada bi bilo mnogo bolje da mu je siri komusacki sto..al uspem i ovako negde terati 4.tom
 
Kod zmajevog beraca glavni problem je na samom ulazu,dal je to berac ili kuruzni adapter zmajev svejedno,veoma lose resenje valjaka kao i privodnih lanaca,da je sistem privodnih lanaca kao na stranim adapterima gde je prednji lancanik veceg precnika od zadnjeg(da je primanje kuruza ka okidackim valjcima podpomognuto) i da su valjci sa nozevima (noz na noz) taj berac bi se mogao terati mnogo brze,ove zvezde i kojekakve lopatice je sve palamudjenje jer da su samo valjci noz na noz svo lisce i stabljike i ljustika bi zavrsila napred sa zivotom pre nego udje pod elevator koji vodi ka komusackom stolu,isao bi samo cist klip,a ovako 70% kuruzovine sa liscem ulazi u elevator pa onda kao tu treba da nesto rese eliminatorski valjci koji su inace uglacani i nemogu nista pametno da scepaju i izbace koliko su klizavi,pa onda dalje problem sto bi se reklo nizak klirens izmedju eliminatorskih valjaka i komusaljki,tesan izlaz gde vetar treba da izbaci svo lisce i smece koje nisu okidacki valjci uspeli da odrade i onda pocinje gusenje,elevator vraca nazad i mulja masu u krug,komusaljke nemogu da progutaju itd,znate vec proceduru......koliko sam samo puta lakat zvekno dok sam odgusivao......:haha:,retko se poklopi godina da bude ceo dan malo rosno i vlazno pa da ide,hvala Bogu berac sam prodao a da nisam i da imam potrebu za branjem nasao bi negde dve baterije od kukuruznog hedera nekog stranog proizvodjaca sa sistemom noz na noz i jos da ima i roto secku i prepravio bi berac,u sustini kad bi neko od ovih metalaca iz ade i mola lupili malo glavom o zid i samo napravili druge valjke sa nozem garant bi to islo kao jagnjetina na rumskom vasaru,klepili bi lovu,al sta oni znaju sta je muka kad neteraju berace
 
Ideja ti je odlična kao i ovo što si napisao.Ali ja nemam nikad u bunkeru ništa osim klipa i po koja kumušika naravno kad je jako suvo bude je više ali ne lišća i stabljike to nikako...Treba se dr...ati sa pločama i valjcima ali može da se našteluje da radis solidno...A one zvezde iznad el valjaka rede posao nema priče inače nema branja po suvom ceo dan bar ja nisam mogao bez njih.
 
E koliko sam samo razmišljao kako bi bilo dobro nabaciti valjke od Geringofa na zmajčeka :osmeh:

thumb.php
 
Nema potrebe za tim čudima mudima(da izvinete).Stari sistem otkidačkih valjaka koji rade na sistemu istiskivanja klipa su prosto rešenje koje očisti 70% klipa dole a komušaljka služi za malo korekcije.Taj sistem su imali stari K2 berači i Bourgoin berači.
 
Pa to ,kazu savrsenstvo je u jednostavnosti,svidja mi se ono jbrtkino resenje sa uvlakackim valjcima umesto eliminatorskih ali bi voleo da vidim i snimak kako to radi naravno ako ima takvog snimka.Ali vecina stavlja zvezde i koliko vidim da kazu ima poboljsanja
 
montoya,to na zmaju ne moze,jer zupcanici sto pogone valjke imaji jako puno zazora izmedju.pa bi bio problem da dolazi noz na noz,taj zazor je fabricki,da se zupcanici ne bi sprezali kad ih napred rasirujes,a kao druga stvar,tesko bi bilo,mada ne i nemoguce,da se nasteluje da nailazi noz na noz,jer kajle na zupcanicima su radjene kako koja dodje,a tako isto i rupa za civije na osovinici valjka,pa dok to sve ustelujes strasno,,,znam koliko je frke samo na sip ovim valjcima ima levi i desni a ne ovo...nadam se da razumes sta sam hteo da kazem.
 
montoya,to na zmaju ne moze,jer zupcanici sto pogone valjke imaji jako puno zazora izmedju.pa bi bio problem da dolazi noz na noz,taj zazor je fabricki,da se zupcanici ne bi sprezali kad ih napred rasirujes,a kao druga stvar,tesko bi bilo,mada ne i nemoguce,da se nasteluje da nailazi noz na noz,jer kajle na zupcanicima su radjene kako koja dodje,a tako isto i rupa za civije na osovinici valjka,pa dok to sve ustelujes strasno,,,znam koliko je frke samo na sip ovim valjcima ima levi i desni a ne ovo...nadam se da razumes sta sam hteo da kazem.
Uradis zubcanike i osovinice da moze da se pravilno spregnu
 
Aha....

Npr moj jednoredni je imao problem dok nisam zamjenio komusace, pa opet problem jer su falili nokti na metalnim valjcima, kad sam to slozio i malo skupio valjke islo je odlicno, nije bilo stopanja.....

Iako taj jednoredni ima samo 4 valjka, sto mislim da je malo za jedan red, treba biti barem 6 ili 8 komada, onda nebi bilo stopanja.....a tako bi trebalo biti i na dvorednom, umjesto 8 da ima barem 12 valjaka, kad vec je heder takav kakav i je.....

K2 dok sam imao, heder sve odraduje, gume na komusaljci bile lose, i nije imao problem sa stopanjem, jer je cist klip dolazio na komusaljku.....

Sto bi bilo i kako bi bilo, kada bi umjesto ovih sadasnjih raketa na hederu slozili gumene, kao sto je na komusaljci, sa onim metalnim stozastim vrhom, i da guma bude u obliku spirale, malo vece tvrdoce nego guma na komusacima......mislim da komusaljka nebi bila ni potrebna
 
,,,znam koliko je frke samo na sip ovim valjcima ima levi i desni a ne ovo...nadam se da razumes sta sam hteo da kazem.

Izvini i na zmaju su levi i desni valjci, a položaj šteluješ uzbljivanjem gde hoćeš, a ne kajlom. :cao:

Veruj mi, rado bi pazario dve baterije da eksperimentišem da imam novca viška, ali malo me obogaljila 2017-a, kredit za stan, renoviranje... Ali ko zna, možda jednog dana... :ppozdrav:
 
Montoya,opet ostaje problem što će kajle i osovine dobiti razglabitis i noževi će izgubiti korak-paljenje... kako god. Možda kad bi se napravile namenske osovine na kojima bi bili zupčanici izjedna a na koje bi se navukli valjci,možda bi onda moglo. Ali (izgleda) nema ko da se igra s'tim,da probava,gr(j)ebava,milion puta skida,stavlja,proba....
 
Nazad
Vrh