Zmaj berači kukuruza

Part kad je losa godina kao prosla onda je islo prva brza. A 2014 i 16 su isli treca spora. Ako bih isao druga spora trebalo bi mi mesec dana da oberem. Sejem uvek na 24-25 cm razmak pa ti oceni koji je sklop. Neki utisak mi je da kad stabljika naidje tacno po sredini otkidackih valjaka onda oni dobro povuku stabljiku i ostane samo klip. I kad su dobri veliki klipovi onda nema problema. Ali ne moze se uvek potrefiti takav pravac, uvek malo vrdne. A na plocama je moj stric sa obe strane navario 6 armaturu da mu ne bi prolazio sitni klip. Jedino da probam da skinem sve to pa da izmerim razmak pa da vidim ako treba da prestelujem. A kliki treba da bude donji razmak ako gore treba da bude 40mm?

Ovo što kažeš da je navareno,može da pravi problem. Te ploče se podešavaju u zavisnosti od veličine klipa. I razmak treba da bude kao što je Pešut rekao,dole manji,gore veći.
 
Da li u velikoj meri na ciscenje po vrucini utice i to sto neki krak na zvezdi fali a same zvezde nisu istrosene u velikoj meri i ako se ipak odlucim menjati od kog proizvodjaca su ponajbolje da kupim, takodje ako neko ima volje ukratko opisati kako se menjaju iste,nisam ih menjao od kako je kupljen berac (1993 god) premda i nisam usluzno brao sve te godine nego par zadnjih godina a inace je dvoredni Zmaj 223.
 
Rašpanuj lanac i skini ga sa lančanika na kojem hoćeš da menjaš zvezde, skini odozgo poklopac pored vetra, 17 ključ i odvrni dva šrava (torban 10mm) iza lančanika i povučeš prema sebi komplet osovinu sa zvezdama jedno 10-ak cm taman da izađe sa druge strane iz kućišta i odozgo kroz otvor pored vetra skidaš kombinirkama rascepke sa osovine i skidaš zvezdu po zvezdu.Što se tiče zvezda ja sam uzeo tip-top e sad dal su najbolje neznam ali su bolje od pokidanih.
 
Dobre su Tip-Top nema greške.

Imal neko iskustva sa tim zvezdama od Suloka (cini mi se da se tako naziva firma) kod mene u Bijeljini nema drugih (cijena je 7 km ili cca.420 din. komad) i jos bih pitao da li se menjaju samo one kojima je otkinut jedan krak ili idu svih 24 u kompletu i sta vise utice na ciscenje da li te zvezde ili oni nokti na valjcima?
Nedostaje podosta i tih metalnih noktiju na valjcima da li oni opet mogu uticat na povecano krunjenje kukuruza
 
Imal neko iskustva sa tim zvezdama od Suloka (cini mi se da se tako naziva firma) kod mene u Bijeljini nema drugih (cijena je 7 km ili cca.420 din. komad) i jos bih pitao da li se menjaju samo one kojima je otkinut jedan krak ili idu svih 24 u kompletu i sta vise utice na ciscenje da li te zvezde ili oni nokti na valjcima?
Nedostaje podosta i tih metalnih noktiju na valjcima da li oni opet mogu uticat na povecano krunjenje kukuruza

Šulokove zvezde su odlične odnos kvaliteta i cene nema bolje, ja ih koristio na svim mojim beračima i nisam imao nikakav problem,i na ovaj sad sam ih stavio opet.Stim da su kod nas 250 din,ako bi menjao sve isplatilo bi se da ih kupiš ovde pa da ti pošalju brzom poštom.Što se tiče zamene,gledaš ujedno da li su zvezde potrošene i koliko naspram novih,nije baš dobro da bude velika razlika između novih i starih.Ako nisu jako potrošene npr. 1 cm da su kraće od novih, ja ih onda stavim kao krajnje zvezde od onih 4 koje idu u kompletu, znači dve u sredini nove a dve krajnje stare.
 
Neznam kako i da li uopste moze brzom postom u RS- Bijeljinu , osim kad bi imao nekog u Badovincima ili Bogaticu da to preuzme a nemam nikog,svakako da bi se isplatilo a tad bi i kupio sve da ih zamenim.

Da li neko mozda ima kontakt tel od neke prodavnice dijelova gde bi mogao da se informisem o cijeni,recimo u Bogaticu tu mi je najblize
 
Poslednja izmena:
Može brzom poštom kod tebe bez problema ,post expresom. Mislim da bi te izašlo negde oko 3000 din.Najbolje je da pozoveš Šuloka direktno,pričaš sa gazdom,da vidiš da ti on pošalje.Na taj broj zvezda može da ti spusti cenu.Meni je tako par puta izašao u susret.
 
Ja sam koristio gumice od nekog iz Indjije kupio na vašaru ali ne znam kako se preziva ima na vizitki nacrtan zeleni kombajn nema prezime samo broj telefona i nikom nikad ne bih preporučio njega jer gumice popucale posle 10-tak jutara i uzmem u tip-topu nove i teraju bez greske.
 
Nazad
Vrh