Zmaj berači kukuruza

Ovde je dan tmuran i slab kukuruz, da vidis kako po suncu rostiljaju rotori i kako pomazu.
33cpsts.jpg



kako ga vuče 560?

sa kojom brzinom bereš u dobrom kukuruzu i sa koliko obrtaja motora?
 
Gledam te rotore, nekažem da nerade posao, al na jednorednom kada sam samo stavio nove gumice na komušače i one nove lopatice iznad komušača, brao je čisto u bilo koje doba dana, isto sam radio sa fergusonom 2SH na 1800 obrtaja, sada pošto sam uzeo drugi berač, isto 212, koji je u boljem stanju, mjenjat ću gumice, iako je tu netko stavljao neke nove, al neizgledaju mi nikako, odlično su se pokazale R&Z guma, i još sam nedavno uzeo nove noževe tarupa, nadam se da ću ga stići srediti do berbe, da sve sredim na njemu, pa ću biti miran godinama
 
Kolege poceli remonti? Sigurnosni sraf (12mm)na glavnom kucistu mi je zlozen istezanju, otkine ga ali ne na smicanje nego po duzini. Stezem ga ali otkine i sad mi je toliko nategnuta glavcina kardana (na osovini iz kucista sto izlazi) da je i centralni sraf napregnu, ne mogu da odvrnem, slomio sam i kljuc. Ako neko ima ideju u cemu je fora, zasto se javlja ta sila u pravcu kardana pored centrifugalne neka me posavetuje.

Inace svake godine pretresemo jedan deo, ove je na redu tarup tj ceo heder, ostalo mi je zamena nozeva,vracanje tarupa.

 
Poslednja izmena:
Neki imaju okruglu cev za stelovanje,a neki kockastu.
Bas oni stari modeli imaju "kurblu", koliko vidim ovaj ima 2 creva i nema sopstvenu hidrauliku.Kolega pripazi na "sapu" koja odvaja elevator od bunkera.
Neka je sa srecom. :ppozdrav:
 
Ko razume shvatio je. Nije isti sistem oodesavanja visine. NA je shvatio. Nema onu rucnu hidrauliku ali onaj razvodnik se prebacuje na traktor u radu i ima ovaj nosac creva kao S. Stariji 214 nemaju
inace za tu sapu sam dobio savet da fiksiram elevator da bunker moze da prolazi pored da ne cekam da mi zguzva zadnju stranicu bunkera.

kakve su preporuke za gumice? Jesu li ok one iz tip topa ili ima boljih?pojedinacne ili one sto idu tri komada po valjku?
 
Poslednja izmena:
R&Z guma, mislim da su iz Rume, idu na komad, 112 kom po valjku, ako se dobro sjecam, al uzmi par komada vise, meni su odlicno radile i nije se vidjelo trosenje na njima, kupit cu ih i za ovaj berac, jer sam stari prodao
 
1900 sam ga platio i sa prevozom i servisom doći će na 2150-2200 ali posle samo podmazivanje i udri. A član Pera iz Jarka(neplanirano se upoznasmo sasvim slučajno) može da potvrdi da je iz njegovog sela došao kod nas jedan S za slične novce samo ima malo više ulaganja u njega. od prvog vlasnika nije mnogo radio ali jednostavno neke stvari došle na zamenu. A dobar S dobra i cena:ppozdrav:
 
Pa nije bas tako malo radio ali slicno stanje. Onome bas ni farba jos nije skinuta mada kad bi se oprao spala bi od onih kokosinjaca. Ipak je ta cena koju sam mu ponudio maksimalna a te pare koje trazi nema sanse da dobije.Ujak je kupio S 92 godiste za 2200.
 
Nazad
Vrh