Zmaj berači kukuruza

Nikoli proslicovana ti je rupa od srafa od gornje osovine (skroz levo)mislim da je sraf od 8 mm.Isti problem sam imao i ja ali sam ga resio tek posle trece garniture.
 
Da li neko zna moze i priblizno kad je pun bunker od zmaja 224 koliko tu ima kukuruza u klipu u kg ?
hvala
 
Desava mi se da mi namotava travu na one otkidacke valjke,vitla ili kako vec one ispod privodnih lanaca na zmaju 214 S. Nije mi se to jos desavalo prosle godine radio kao singerica. Sad toliko namota ali samo na jedan desni toliko da krene da zagusi berac. Ne znam sta da radim vise
 
Od kad sam stavio nove uvlakace i nove nozeve preporodio sam se u branju.Nove nozeve sam placo 800 dinara.Vrede svaki dinar,samo da su lepo podeseni.
 
Sto ne bi mogao , samo malo vise paznje obrati na berac jer je traktor jak i nece osetiti neko eventualno zagusenje....
 
Drustvo bio sam da pogledam onaj Zmaj 222 i blago je reci da sam se razocarao... Skljopocija... Kupljen od ko zna koliko vlasnika pa naisao na ovog sto je brao jedanput sa njim pa otisao za inostranstvo,odrzavanje nikakvo i ulaganja samo tako!!!!

Nisam vise zagrejan za njega,ne izgleda mi vise tako povoljno ta cena kad pogledam sta se nudi po ogasima...
 
Probali smo i odustali. Bracemo rucno,sta da se radi,do nove godine obracemo. Imamo 5 hektara ne obrano. Ne vredi,potanja berac do osovina,guramo zemlju,a to nije posao,berem rucno,berac vise ne kacim.

Ako i bereš ručno jer berač tone, kako mislite izneti te kukuruze iz njive ??? Onda će i prikolica da tone ?:sta:
 
Nazad
Vrh