Zmaj berači kukuruza

Puko rukavac tocka na beracu 222 odsrafili plocevinu i poneo kuci, dobro obrusio u konus i zavario.Dovuko sam ga kuci,ali ne bi smeo da berem sa njim,ako neko ima ili zna gde bi mogao kupiti nov ili koristen rukavac tocka
 
Da li bi neko ko poseduje "Uputstvo za rukovanje sa katalog rezervnih delova za Zmaj-ev dvoredni berac 222 "ako ima dobru volju i slobodno vreme da skenira objasnjenje i spisak rezervnih delova i kataloskih brojeva za sliku 3 i 4 i na toj stranici sa druge strane je slika 5 pa bi mi i to trebalo..... Unapred hvala..... :D
 
Usled cega poneki klip bude malo okrunjen ne mnogo i ne bas svaki ali ima ga i takvog,znam da ima veze i do vrste kukuruza ali me zanima sta na beracu treba podesiti da bi se to krunjenje svelo na minimum.Jedan valjak na komusaljki mi je malo na pocetku poceo da se trosi, mislim na one gume na valjku.
 
Da li bi neko ko poseduje "Uputstvo za rukovanje sa katalog rezervnih delova za Zmaj-ev dvoredni berac 222 "ako ima dobru volju i slobodno vreme da skenira objasnjenje i spisak rezervnih delova i kataloskih brojeva za sliku 3 i 4 i na toj stranici sa druge strane je slika 5 pa bi mi i to trebalo..... Unapred hvala..... :D
Imaš par strana unazad,kolega je okačio katalog za 222
 
Delim mišljenje sa kolegom Montoja, klip uopšte nije stegnut kako treba iako je zdrav i kvalitetan nego je ostao gumast i zrno je jako slabo usađeno u šapuriku, ja sam se živ pojeo ove jeseni pokušavajući da smanjim krunjenje klipa (sumnjao sam na berač) ali kad sam video da je i kod drugih problem isti batalio sam sve a brao sam i sa 25% vlage a i sa 20% i opet isto bez obzira na hibrid.
 
Ja sam prvu njivu brao neki Agristar,ima vec dosta dana i dana. Bio je toliko vlazan da nije hteo iz bunkera da klizne od vlage,ali se krunio kao nezdrav. Sakom kad stegnem klip i okrenem jedan krug svo zrno ostane u ruci kako se lako krunio.
 
Znaci berac da ne pokusavam nista podesavati,meni je nekako ove godine najvise krunio ali sobzirom da je ova godina posebna u svemu misljenja sam i ja da je ipak do kukuruza premda uvek volim cuti jos necija misljenja.
 
Pozdrav drugari, imam jedno pitanje za poznavace zmaja, da li postje neke bitne razlike izmedju 214 i 214s u komusackom delu, tarupu i otkidackom delu, u mom kraju nema puno zmajeva, ja sam ove godine prodao sip eko 3500 sa njim sam radio 10 god a sad bi zmaja. Ove godine sam kod jednog rodjaka vozio kukuruz a brao je zmaj 214 i neverovatno se dobro borio sa ovogodisnjim kukuruzom do sada nisam nikad video zmaja uzivo u akciji posto kod nas na jugu znaju samo za sip koji dostize u sezoni neverovatnu cenu kakav god da je krs samo da je sip.
 
Ista situacija i kod mene,kukuruz se kruni gde god sam radio uslužno,negde više negde manje,opšte nije bitno da li je sa više vlage ili manje,brao sam ZP 677 bukvalno zelen,i opet se krunio kako u beraču,tako i posle pri dizanju na tavan.Jednostavno zrno je slabo usađeno u šapuriku,pogotovo nekih 5-6 cm pri vrhu klipa.Mislim da su silne kiše u Septembru krive za to jer kad je treabo da privodi kraju vegetaciju i sazreva,njemu je produžena vegetacija usled prevelike količine vlage.
 
Puko rukavac tocka na beracu 222 odsrafili plocevinu i poneo kuci, dobro obrusio u konus i zavario.Dovuko sam ga kuci,ali ne bi smeo da berem sa njim,ako neko ima ili zna gde bi mogao kupiti nov ili koristen rukavac tocka
Nama se to takodje desilo pre vise god.dok smo imali 222 berac.Isto uradimo, i samo polako da se dovucemo do kuce , jer dok smo to osposobili bilo 2-3 sata posle ponoci.Kad je svanulo ajde da probamo da beremo samo polako i pazljivo, i tako 2-3 dana, posle vidimo ide i tako smo vozili nekoliko god.
 
Nazad
Vrh