Zmaj berači kukuruza

Šteta što nisi ovaj deo koji si proširivao, uradio sva četiri valjka od gume, ko na komušaljci, pa da vidiš koja grupa će bolje čistiti. Ja nisam baš oduševljen sa metalnim valjcima sa onim zubima, nekako mi se čini da su svi gumeni bolji......ko kod šempetera

Nemam ja niti sam imao problem sa čišćenjem kukuruza,nego sam imao problem da mi se u boljem kukuruzu na tom mestu gomilaju klipovi i dolazi do zagušenja.Pa sam odradio proširenje da vidim oće li biti poboljšanja.
 
Kako je moguće da različito čisti taj tvoj (čini mi to ti je 221 sa bunkerom?) od 223 na primer kod mene, kad je sve identično tehnički rešeno, osim što ti imaš mazalice, a ovi su sa zatvorenim ležajevima? Naravno podrazumeva se zamenjene gume na valjcima, nokti, zvezde itd.....možda broj obrtaja valjaka?
...hoću da kažem, ne verujem da možeš u podne kad upeče da radiš 96% čist okomušan, ko šempeter na primer.....?
 
Ljudi koje su dimenzije kajiša za ventilator zmaja 216?
85d878a623db3bf0831b5bf94044f761.jpg


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Gotova još jedna aždaja, ovaj put sam se upustio u proširivanje komušačkog stola na 12 valjaka,videćemo kako će to da se pokaže.Sutra ide u akciju pa javljam utiske.


Ovako je to izgledalo u sred radova, još slika i naravno video,ću postaviti uskoro u mojoj temi,samo da uhvatim vremena.


2iljwqq.jpg

Vrhunski odradjen posao!
Kao da neki (metalni) valjci ne stoje kako treba, ili se samo meni cini, da bi neki valjci (spirale na valjcima) gonili klip ka gore, a ne ka elevatoru?
Preletim na p.p. i odgovaram svima! Hvala na brzom reagovanju, ko je to ucinio!
 
Kako je moguće da različito čisti taj tvoj (čini mi to ti je 221 sa bunkerom?) od 223 na primer kod mene, kad je sve identično tehnički rešeno, osim što ti imaš mazalice, a ovi su sa zatvorenim ležajevima? Naravno podrazumeva se zamenjene gume na valjcima, nokti, zvezde itd.....možda broj obrtaja valjaka?
...hoću da kažem, ne verujem da možeš u podne kad upeče da radiš 96% čist okomušan, ko šempeter na primer.....?

Sve je to kolega do štelovanja i naravno dobro urađenog remonta,evo snimak od juče u pola 12 po jakom vetru,rose nije bilo sigurno 2-3 sata ranije.Pogledaj u bunkeru kakvi su kukuruzi,i prebroj na snimku od ukupnog broja klipova posle valjak koliko ih je prošlo ne operušanih ?

 
Sve je to kolega do štelovanja i naravno dobro urađenog remonta,evo snimak od juče u pola 12 po jakom vetru,rose nije bilo sigurno 2-3 sata ranije.Pogledaj u bunkeru kakvi su kukuruzi,i prebroj na snimku od ukupnog broja klipova posle valjak koliko ih je prošlo ne operušanih ?

Svaka cast za zmajuna!
Na tvom video sninku gde si pokazao kako je trajala ugradnja bunkera neko je pitao kako da odredi ugao kipovanja sto i mene zanima ?

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Da li treba stezat one komusacke valjke nakon par godina rada pre svega mislim zbog trosenja guma na tim valjcima ili se drzat preporuke u uputstvu i koliko(na sta) uticu one lopatice na kvalitet branja malo su mi se i one potrosile i povile. mislim na onih 6 lopatica na kraju komusackog dijela
 
Svaka cast za zmajuna!
Na tvom video sninku gde si pokazao kako je trajala ugradnja bunkera neko je pitao kako da odredi ugao kipovanja sto i mene zanima ?

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Kad se pravi iznova i planira onda nije teško,a na već postojećem bunkeru tu treba pogledati gde je šta pozicionirano,najpre mislim na tačku kačenja klipa (gornja uška) i tačka oko koje se okreće bunker.Zatim bitno je da li se bunker odmah prevrće,ili prvo ide u visinu, radna dužina i ukupna dužina klipa ... ima još dosta stvari koje utiču na određivanje ugla.
 
Kako je moguće da različito čisti taj tvoj (čini mi to ti je 221 sa bunkerom?) od 223 na primer kod mene, kad je sve identično tehnički rešeno, osim što ti imaš mazalice, a ovi su sa zatvorenim ležajevima? Naravno podrazumeva se zamenjene gume na valjcima, nokti, zvezde itd.....možda broj obrtaja valjaka?
...hoću da kažem, ne verujem da možeš u podne kad upeče da radiš 96% čist okomušan, ko šempeter na primer.....?

Moj 212 odlicno cisti, mogu i u podne brati, al pisao sam vec, gume su iz rume i to je jako bitno.....a najvise volim brati kada su gornja 2 lista jos malo zelenkasta, onda ide bez problema, ako presuse kukuruzi puca stabljika iznad klipa i pada iznad hedera, pa moram sporije voziti, dok je rosa ipak ide nesto brze....

Slozio sam si ubrzanje. Nadam se da cu ga montirati ove godine.....
 
ljudi kako ide branje ove godine? kod nas je patnja, klip je zreo cak se i kruni al stabljika je zelena
(inace pitam ovde jer me zanima sa zmaj beracima)
 
Ljudi hitno mi je potrebna pomoć. Imam Zmaja 224 a nemam katalog rezervnih delova. POtreban mi je broj za ležaj za tarup. Molim vas ko zna ili ima da katalog da mi napiše ovde. Hvala unapred!
 
Nazad
Vrh