Zmaj berači kukuruza

Posle zamene nekih delova na mom 214 branje je počelo jako lepo. I pored vrućine čistio je baš dobro. Mada sam poslušao ovde neke savete pa sam išao 2 sporom a ne kao do sad 3 sporom. Jedino se dešava da nekad se ne otkine klip od stabljike (u pitanju je kws konsens) jer je stabljika još zelena i onda se popreči i nagomilaju se ostali klipovi i moram da stanem da očisti onaj koš pre prvog reda zvezdi. A imače se ovaj kukuruz teško čisti komuša od korena komiljke. Za ostalo sam zadovoljan kako radi. Pupupu da ga ne ureknem.
 
Darko mogu samo da ti kažem da na celu prikolicu u koju stane 4 bunkera bude komušine za 1 džak od djubreta ali onaj što meri 25 kg djubreta. Dakle zanemarljivo. I toga nebi bilo da je načisto suv kukuruz, jer kažem ostane samo na onom gde je stabljika još zelenkasta pa je tu u korenu komiljke baš jako. Jedva ja rukom otkinem.
 
Drugari, treba mi razvodnik hidraulike, creva sto ide na kiper za bunker I creva sto ide na heder. Zna li neko gde da nabavim to? Hvala.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Sredio sam osovinu tarupa i postavio nova kucista i lezajeve i sve doveo kako je bilo i ranije tako da kada zavrtim rukom osovina se okrece bez teskoca ali kada sam stavio kajis i upalio berac posle kratkog vremena sam proverio i lezaji su poceli da se greju. Ima li neko ideju sta bi mogao biti uzrok grejanja?
 
Pa mlaki su ali nije ni radio nešto puno ipak je to samo bila proba na prazno a oni su se ipak zagrejali
Mislim nesto da nisam mozda prestegao kajis!?
 
Gotova još jedna aždaja, ovaj put sam se upustio u proširivanje komušačkog stola na 12 valjaka,videćemo kako će to da se pokaže.Sutra ide u akciju pa javljam utiske.



148pst1.jpg



2jfo5h.jpg



29xeuzt.jpg




Ovako je to izgledalo u sred radova, još slika i naravno video,ću postaviti uskoro u mojoj temi,samo da uhvatim vremena.


2iljwqq.jpg
 
Šteta što nisi ovaj deo koji si proširivao, uradio sva četiri valjka od gume, ko na komušaljci, pa da vidiš koja grupa će bolje čistiti. Ja nisam baš oduševljen sa metalnim valjcima sa onim zubima, nekako mi se čini da su svi gumeni bolji......ko kod šempetera
 
Nazad
Vrh