Zmaj berači kukuruza

Pa o tome i ja pričam kakvih 125 eura kad sve novo da kupiš košta 7500 dindži samo mi je bila potrebna informacija o položaju osovine a Marko sad reče tako da i to znam i sastaviću ovih dana sve pa da vidim da li ima efekta kad krene berba.
Marko ako ti nije problem jedna slika sa boka kako si postavio na berač bilo bi korisno :ppozdrav:


Ne moraš ,ti striktno po slici,uzmeš lepo kao ja dve stege (vidi se na prvoj slici) i šteluj sam kad nađeš visinu probušiš rupe i rešen problem,znači otprilike 2-3 cm ispod površine valjaka,da bi zvezde mogle da kače masu i izbacuju što bolje,i odvojiš od valjaka da ne bi dolazilo do gušenja jer se taj gornji eliminatorski valjak okreće u kontra smeru od zvezda.


1z1vj7p.jpg


6opgs2.jpg
 
Pa kako nije puno kad sve novo znači komplet sve osovina, dva kućišta, lančanik i 9 zvezda košta oko 7500 dinara samo da se naprave ona dva nosača sa strane od malo debljeg lima i imaš sve kao što je u oglasima
 
Dobro kolega koliko novaca da ti platim da mi to napravis ali sa novim zvezdama???Plaćam poštarinu::namigivanje::
Sad dal misliš ozbiljno ili ne ali da si mi juče spomenuo išao sam u Kisač i kupio delove za sebe pa sam mogao kupiti i za tebe a spajanje traje celih 10 minuta, jedino sam zvezde kupio u nedelju u Temerinu na vašaru.
 
Danas sam kupio lancanik elevatora za 222 sa 25 zuba jer je neko ubacivao i kako se pokazao?Inace je fabricki 30 zuba...pa mi nekako spro izbacuje klipove a imam situacija gde ne moram da gasiram traktor pa kad je pun bunker sve mi nazad ispadaju klipovi.
 
Pozdrav , imam pitanje za vas mozda je neko imao isti problem kao ja ba mi mogai da mi pomogne
u pitanju je berac 223 bunker mi ide na jednu stranu prilikom dizanja, I pun I prazan, nevidim da je nesto polomljeno, lezajevi od vodjica su ok
sta bi moglo biti???
 
Pozdrav , imam pitanje za vas mozda je neko imao isti problem kao ja ba mi mogai da mi pomogne
u pitanju je berac 223 bunker mi ide na jednu stranu prilikom dizanja, I pun I prazan, nevidim da je nesto polomljeno, lezajevi od vodjica su ok
sta bi moglo biti???
kako ide na jednu stranu? ako nije nesto polomljeno il napuklo cisto sumnjam da se to moze desiti

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока
 
Resen problem , prosle godine mi je odpao lim izmedju vodjica (klizaca)
I od tat imam taj problem, sad sam ga vratio nazad I ide normalno, nisam mislio da taj lim ima takvog uticaja
 
Danas sam kupio lancanik elevatora za 222 sa 25 zuba jer je neko ubacivao i kako se pokazao?Inace je fabricki 30 zuba...pa mi nekako spro izbacuje klipove a imam situacija gde ne moram da gasiram traktor pa kad je pun bunker sve mi nazad ispadaju klipovi.
Kog elevatora,onog sto vuce od komusackog stola do bunkera ? Zar tu ne ide rokada 2 zupcanika ako hoces brze-sporije samo im se zamene mesta.
 
LJudi koliko je 223 brzi u radu od 222? Recimo za jedan sat rada.
On bi trebalo da ima nesto siru komusaljku i vecu propusnu moc , tako?
 
Ništa veliko nije brži jedino što ima 12 komušaljki pa kad se bere kad je prersuvo onda bolje prima masu u komušaljke (rasterećenije) i neguši toliko i ima malo veći bunker i tobož laki tarup ali no.
 
Ja berem sa 222, i uvek mi je izgledalo da je komusaljka i taj pad klipova u levator (koji nosi u bunker) nekako usko grlo i da je tu vise prostora , da bih mogao da teram brze
 
Ja sam brao uporedo sa mojim 223 a komsija sa 222,isti traktori ali je moj 223 puno brzi...
 
Nazad
Vrh