Zmaj berači kukuruza

zlaja76, daj još slika berača!!!!
 
prepravljao si ovaj nosac elevatora sto je ispod njega i ima lezaj? fabricki je kao na ovoj prvog slici al nije isto kao na onoj gde beres

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока
 
.Prošle godine pri kraju berbre je taj lager počeo kad-kad da se čuje pa sam ove godine da bih njega zamenio morao da sečem taj nosač.Posle ka sam to već skinuo odmah sam i elevator proširio i promenio mesto tom nosaču da bih imao lakši pristup tom lageru elevatora.Kao što se i vidi taj se lager menja tako što se odviju četiri matice a košta 500 dinara i posao zamene je 5 minuta
 
nekako ti sad taj nosac dodje mnogo nisko il mi se cini, daj jos koju sliku celog beraca, jako lepo izgleda

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока
 
Da li znate nekog ko radi remont tarupa? U pitanju je tarup za zmaj 222, potrošile su se ploče.
 
Mozda ti je bolje da ugradis rotosecku od clana jbrtka, nego da remontujes postojeci tarup.
 
sto se tice motora traktora da, sto se tice rada nikako

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока
 
jel ima razlike kakve u teskom i lakom tarupu sto se tice uradjenog posla?

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока
 
Da li neko zna kako da skinem lancanik spojnice onaj skroz do hedera, što pritiska oprugu, sraf neće da čuje,da nije levi navoj? Berac je z212
 
Ja vec dugo muku mucim sa komusinom,nabaca je u bunker sao tako ima je prekovise,pokusavao sam razmicanjem okidackih ploca razmicanjem valjaka sve sam to pomerio vise nego sto pise u upustvu za rukovanje i odrzavanje.Sta mi je ciniti dalje da ovo svedem na neku minimalnu meru,jedino sto ujutro toga nema, cim ugreje kao da nema uopste vetra.
 
e6a34de2b721977ef781b0b13d7e33c5.jpg


druze stavljaj ovo i neces imati problema s komusom nikad vise (inace slika pozajmljena od nekog clana foruma, mrzelo me slikati kdo sebe sad)


evo kod mene kako ide
28332981f650ee35c5b5a4a1551abac9.jpg


Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока
 
Baš ima šljama,možda ti gume na valjcima nisu dobre.Kakvi su nokti na metalnim valjcima?

- - - - - - - - - -

Da i ovo što kaže Ristaa to mnogo pomaže.
 
Ja vec dugo muku mucim sa komusinom,nabaca je u bunker sao tako ima je prekovise,pokusavao sam razmicanjem okidackih ploca razmicanjem valjaka sve sam to pomerio vise nego sto pise u upustvu za rukovanje i odrzavanje.Sta mi je ciniti dalje da ovo svedem na neku minimalnu meru,jedino sto ujutro toga nema, cim ugreje kao da nema uopste vetra.

S tim da sam izbacio dve zvezde a trebao sam mozda i tri, bolje radi kad ima raznaka izmedju njih.
Kad je suvo okrenem usmerivac vetra za jedan zljeb na dole
bude malo lista u prikolici ali zanemarljivo
 
Ja sam ugradio 10 zvezda na izbacivaču i zadovoljan sam kako mi čisti preko dana.E sada moguće da bi bolji efekat postigao sa 7-8 zvezda jer bi više komušine ušlo u te praznine-razmak između zvezda.Postavio sam snimak na youtube kako istovarujem kukuruz koji je obran prekjuče u petak po onoj vrućini .Ukucajte zmaj 221 berba u podne 14 h(istovar iz bunkera)
 
Nazad
Vrh