Zmaj berači kukuruza

hvala vam svima kojiste pomogli zasad sam uspijo nekako da zavarim kućište paću da vidi kako će da ide pa ako šta bude moraću onda da tražim drugo a vama svima hvala unaprijed pozdrav iz republike srbske Prnjavor

- - - - - - - - - -

E taj sam i ja nasao u oglasima ali nemogu coveku nikako da posaljem PP svima uspesno saljem ali njemu nikako!

hvala ti puno prijatelju na trudu pozzz velik
 
Pajoni, pitaj u Agrobazu u Cupriju..

Danas postavljeno pomagalo, videcemo da li ce dobiti farbu ili ce otici u gvozdje..

d0a91e14dbbe672cb934963a4561179c.jpg

939cf28e772dd375948b5db67f35b26b.jpg
 
koliko kosta kuciste kod velike remenice pogonske za kumusaljku nazad na beracu?Raspalo se,iskrivila se remenica,sto cuda zbog grudvi mislim nisam drugo nista nasao ispod tarupa.
 
Pa super, za 80% manje ubacuje vrhove, a za 40% manje listova, ovo pisem samo za berbu posle 11-12 (znaci popodne) jer ja tad mogu..
Bice jos probe posle ovih kisa, ali generalno smo zadovoljni..
Sto se tice privodnih lanaca, hocu, ali kad se dobije vreme, jer zahteva dosta sarafljenja, za sad i ovako radi
 
Zbog cga nemogu da primaknem otkidacke ploce u gornjem delu,popustio sam tri srafa sto ih drze i kuckao da bi malo suzio rastojanje ali ne ide,brao sam losiji kukuruz i jako dosta zdrobi kukuruza i prospe po njivi,vjerujem da je usled veceg razmaka tih ploca?
Takodje me zanima da li je i koliko normalno da onaj prvi zubcanik preko kojeg ide privodni lanac kad ga cimnem rukom ima malo vise slobodnog hoda dole gore?
 
Ok za ploce pokusat cu ponovo jer taj dan kad sam htio nastelovat zurio sam da oberem zbog kise koja je padala.medjutim sto se tice tog malog zubcanika mislim da nije lezaj jer sam zubcanik i nema tog "klamanja" nego ono tzv.deklo na kom je i taj zubcanik ono komplet ima praznog hoda gore-dole i ide on lagano medjutim sumnjiv mi taj prazan hod kao da nije deklo dovoljno dotegnuto a jeste,nemoze vise i nije mi to slucaj na sva cetiri ta dekla.
 
Pozdrav svima u ovoj temi.Potreban mi je jedan zaista strucan savet.Naime imam jedan za mene neresiv problem sa elevatorom okomusanog klipa na zmaju 222.Od pocetka sezone tri puta mi je pukla gornja osovina a dva puta donja.Imao sam s tim problema i prosle godine.Sve sam pokusao i da stegnem i da otpustim lanac i nista.Imam i onu lamelu sto prokliza ali kad je podmazem ne mogu da radim jel non stop staje a kad je suva puca osovina.Primetio sam da kad god stane elevator klip se podvuce pod lopaticu i smakne lanac sa gornje osovine.U padini su mi navodno rekli da bi mozda trebalo lanac da promenim posto je sve na elevatoru novo samo lanac ne,kao navodno mozda je istegljen.E sad nije meni zao 100 evra ako je sigurno to,pa bi mi najkorisniji bio savetnekog ko je imao isti problem.Hvala unapred.
 
Ako su ti metalni nosaci na koje se srafe gumene lopatice pokrivljeni moras is ispraviti i dovesti u ispravno stanje. Obicno se krive na krajevima koji su osetljiviji. Kod nas smo dodavali upore da bi se ti presovani delovi medjusobno ojacali.
Takodje gumene lopatice moraju biti valjane. One treba da klize donjim ivicama po limu poda, a ne sam lanac.
Lanac mora biti naspanovan ali ne preterano. Kako si sam primetio najveci problem prave klipovi koji se podvlace. To se mora izbeci i spreciti ispravnoscu pomenutih delova i pravilnim natezanjem.
Sto se gornje osovine tice, hoce da puca usled pomenutih problema, ali i zbog sopstvene slabosti.
Lancanik montiran na njoj se fiksira u polozaj pomocu elasticne civije. Nevolja je u tome sto zbog toga osovina mora biti probusena, a to znaci slabljenje.
Probali smo da lancanik zavarimo, ali ni to nije valjalo jer je isto dolazilo da slabljenja strukture i samog materijala.
Resenje koje se pokazalo pouzdanim je da se lancanik uopste ne fiksira za osovinu, vec da se naprave odgovarajuci odstojnici od cevi koji se navlace na osovinu i ne dozvoljavaju lancaniku pomeranje levo desno.
 
Te metalne nosace sam detaljno pred sezonu pretreso i ispravio,nekoliko novih guma sam stavio ali ta nova guma nemoze da dohvati lim.To za rupu u osovini i varenje znam a te odstojnike od cevi sam vec isplanirao da stavim.E sad u celoj ovoj prici najvise me boli sto nieznam nikog da je imao taj problem a pitao sam sve u selu koji imaju takve berace.Recimo komsija ima dugo godina takav berac i odem kod njega da vidim kako izgleda elevator a ono da places,pola lopatica nema a ostale ninasta ne lice i na sve to mi kaze da nikad nije imao problema sa elevatorom a meni didje da se obesim.A sto se tice tih gumenoh lopatica sve bi ih promenio al gde da nadjem prave onakve kave si opisao.
 
Nazad
Vrh